28 / 09 / 2022

İBB Meclisi'nde gayrimenkul satışları ve arazi tahsisleri komisyonlara devredildi!

İBB Meclisi'nde gayrimenkul satışları ve arazi tahsisleri komisyonlara devredildi!

İBB Meclisi'nde 3 araştırma ve inceleme komisyonunun kurulması teklifi yapıldı. Konuşmalar ve değerlendirmelerin ardından bu teklif onaylandı.İBB Meclisi'nde 3 araştırma ve inceleme komisyonunun kurulması teklifi yapıldı. Konuşmalar ve değerlendirmelerin ardından bu teklif onaylandı.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Meclisi'nde süreli 3 araştırma ve inceleme komisyonu kurulması teklifi, gerçekleştirilen konuşmalar ve yapılan tartışmaların ardından onaylandı. 

Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre; İBB Meclisi oturumu, Meclis 1. Başkanvekili Zeynel Abidin Okul'un üstlendiği başkanlıkla, Yenikapı Dr. Mimar Kadir Topbaş Kültür ve Sanat Merkezi'nde yapıldı.

Cumhur İttifakı ismine AK Parti ve MHP Grup Başkanvekillerinin imzaladığı karar teklifte mecliste 3 tane süreli araştırma komisyonu kurulması amacıyla önerge sunuldu. 

AK Parti Grup Sözcüsü Murat Türkyılmaz'ın okuduğu "Yatırım ve Projeleri İzleme ve Araştırma Komisyonu" kurulması önerildi.

Türkyılmaz, ihaleler, yatırım ve hizmet amaçlı şekilde gerçekleştirilen ihaleler ile amaçlanan projelerin ve yatırım çalışmalarının araştırılması, güncel ilerlemelerin belirlenmesi, varsa eksikliklerin tespit edilmesi ve çözüm tavsiyelerini verilmesi komisyon kurulması teklifini verdi.

Teklif karar oy birliği ile onaylandı komisyon üyeleri seçildi. 

İBB Meclisi nde gayrimenkul satışları ve arazi tahsisleri komisyonlara devredildi!

- Taşınmaz satışı teklifleri

Meclis gündeminde konuşulan bir diğer konu ise İBB Emlak Müdürlüğünün teklif ettiği gayrimenkul satışlarıydı. Tekliflere göre Eyüpsultan, Pendik, Sultangazi, Ataşehir, Bağcılar, Zeytinburnu ilçelerinde bulunan 13 gayrimenkulün satışı için meclisin onay vermesi talep edildi. Satış teklifleri komisyonlara devredildi. 

İBB Meclisi nde gayrimenkul satışları ve arazi tahsisleri komisyonlara devredildi!

- İmamoğlu 3 kararı meclise iade etti

İBB Meclisinin mayıs ayı oturumlarında onaylanan, Şile ve Güngören'deki mülkiyeti İBB’ye ait parsellerin ilçe belediyelerine tahsisiyle ilgili kararlar İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu tarafından tekrar görüşülmek amacıyla meclise iade edildi.

Geçen ay mecliste oy çokluğu ile onaylanan kararlara göre Şile'deki arsada Şile Belediyesi tarafından yapılan Fen İşleri Müdürlüğü bulunurken, Güngören’deki 20 dönümlük arazinin ise Millet Bahçesi yapılmak üzere 10 seneliğine ilçe belediyesine tahsisi gerçekleştirildi. 

Her iki tahsis kararı da tekrar görüşülmek amacıyla komisyonlara devredildi. 

Ekrem İmamoğlu'ndan Şile ve Güngören'deki İBB arazilerinin devrine veto!
Geri Dön