ICBC, İstanbul Tower 205 projesini satın aldı!

ICBC, İstanbul Tower 205 projesini satın aldı! ICBC, İstanbul Tower 205 projesini satın aldı!

Yeşil Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı'nın yüzde 25 oranında iştirak etmiş olduğu Zincir Yapı'nın gerçekleştirdiği Zincirlikuyu Büyükdere Caddesi'ndeki İstanbul Tower 205 projesi ICBC Yatırım Türkiye Yatırım A.Ş.'ye 594 milyon dolara satıldı. Satış sözleşmesi henüz imzalanmadı...


Yeşil Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO), Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) özel durum açıklaması yayınladı.

Yeşil GYO'nun yüzde 25 oranında iştirak etmiş olduğu Zincir Yapı'nın gerçekleştirdiği Zincirlikuyu, Büyükdere Caddesi'nde yer alan 235 bin metrekare inşaat alanlı İstanbul Tower 205 projesi ile ilgili olarak yatırımcılardan gelen bilgi talepleri ve bazı internet sitelerinde yer alan spekülatif haberlerin önüne geçmek adına Yeşil GYO açıklama yaptı.

Yeşil GYO, İstanbul Tower 205 projesinin ICBC Yatırım Türkiye Yatırım A.Ş. tarafından satın aldığını duyurdu. Açıklamada şu ifadeler kullandıldı; "Zincir Yapı A.Ş.'nin Yeşil GYO'ya iletmiş olduğu üzere; ICBC Bankası, ICBC Turkey Yatırım Menkul Değerler A.Ş.'nin, İstanbul Tower 205'i 594 mill dolar (550 mill dolar + KDV) bedel ile alım teklifinin Zincir Yapı'ya tebliğ edilmiş olduğunu ve arsa sahibi ile Zincir Yapı'nın da bu teklifi kabul ettiğini yatırımcılarımıza ve kamuoyuna saygıyla sunarız"

Sözleşme imzalanmadı

İstanbul Tower 205 projesinin ICBC Yatırım Türkiye Yatırım A.Ş.'ye satışının henüz sözleşmesi imzalanmadı. Sözleşme koşullarının belirlenmesi için görüşmeler devam ediyor. 

İstanbul'un en yüksek ikinci binası

220 metre yüksekliğiyle İstanbul'un en yüksek ikinci binası olan  İstanbul Tower 205 projesi 778 adet ticari birime sahip. Kule toplam 52 kat yüksekliğinde. 

İstanbul'un finans merkezi Levent Büyükdere Caddesi'nde yer alan İstanbul Tower 205 projesi “European Property Awards 2018-2019”dan iki ödüle kazandı. 220 metre yüksekliğiyle sahip İstanbul Tower 205 binası “En İyi Ticari Yüksek Bina” ile “En İyi Ofis Geliştirme” ödüllerini aldı.

Levent Tower'ı 560 milyon dolara almıştı

Türkiye'ye yatırım yapan Çinli banka ICBC, Metal Yapı’nın Levent’te inşa ettiği Levent Tower'ı da 560 milyon dolara yakın bir bedelle satın almıştı.

Yeşil GYO'nun KAP açıklaması:
Yeşil GYO'nun %25 oranında iştirak etmiş olduğu Zincir Yapı A.Ş.'nin gerçekleştirdiği Zincirlikuyu, Büyükdere Caddesi'nde yer alan 235 bin metrekare inşaat alanlı İstanbul Tower 205 Projesi ile ilgili olarak yatırımcılarımızdan gelen bilgi talepleri ve bazı internet sitelerinde yer alan spekülatif haberlerin önüne geçmek adına Zincir Yapı A.Ş.'nin tarafımıza iletmiş olduğu üzere;

ICBC Bankası,  ICBC Turkey Yatırım Menkul Değerler A.Ş.'nin, İstanbul Tower 205'i 594 mill dolar (550 mill dolar + KDV) bedel ile alım teklifinin Zincir Yapı'ya   tebliğ edilmiş olduğunu ve  Arsa Sahibi  ile Zincir Yapı'nın da bu teklifi kabul ettiğini yatırımcılarımıza ve kamuoyuna saygıyla sunarız.

İstanbul Tower 205 görselleri;

Yeşil GYO'dan İstanbul Tower 205 projesinin satışı hakkında açıklama!

İstanbul Tower 205’e European Property Awards’dan 2 ödül!

Yeşil GYO'nun iflas davası reddedildi!

ICBC, Levent Tower’ı 560 milyon dolara aldı!
 

Esra Nur AÇKI ULUSOY/Emlakkulisi.com