İnci Deri'nin merkezi boşaltıldı, mağazaları ve sitesi kapatıldı!

İnci Deri'nin merkezi boşaltıldı, mağazaları ve sitesi kapatıldı! İnci Deri'nin merkezi boşaltıldı, mağazaları ve sitesi kapatıldı!

İnci Deri’nin mağazalarının tamamına yakını kapandı. Şirketin merkezi boşaltıldı, mağazaları ve sitesi kapatıldı.Bir dönem, 80’e yakın mağazaya sahip olan İnci Deri’nin mağazalarının nedeyse tamamı kapandı. Şirketten alacaklı bir firmanın haczi için gidilen şirketin Eyüp’teki merkez binasının kapalı olduğu ortaya çıktı.

Diken'den Ali Yılmaz'ın haberine göre, Hotiç, Beta, Eser, Yeşil Kundura gibi ünlü ayakkabı firmalarının konkordato davaları dedam ederken İnci Deri de hacizler ve iflas davalarıyla karşı karşıya kaldı.

Şirketin internet sitesinde yer alan ilana göre ise "Sizin için yenileniyoruz. Yarın görüşmek üzere" denildi. Ancak, aynı mesajın günlerdir sitede duruyor.

Şirketin Eyüp Flatofiste’te yer alan merkez binasına giden alacaklılar eli boş dönerken, faaliyetlerin Harbiye’deki bir otel odasından yürütüldüğü ifade ediliyor.

Diğeryandan, Servet Sorkuncuk’un 3 milyon liralık alacağını tahsil edememesi sebebiyle açtığı iflas davası da sürüyor. İstanbul Asliye Ticaret Mahkemesi'nde görülen davanın bir sonraki duruşması kasım ayı ortasında.

Ayakkabı sektörünün önemli markalarından İnci Deri’nin temeli 1917 yıkında atılmıştı.