İNDER Mükemmellik Zirvesi 12 Mayıs'ta!

İNDER Mükemmellik Zirvesi 12 Mayıs'ta!İstanbul İnşaatçılar Derneği tarafından ilk kez düzenlenen İNDER Mükemmellik Zirvesi, 12 Mayıs 2015 tarihinde Hilton İstanbul Kozyatağı Otel’de gerçekleşecek.


2015’in ikinci yarısından itibaren yeni bir döneme hazırlanan Türkiye ve Türk Gayrimenkul Sektörüne ışık tutacak bilgiler, 12 Mayıs 2015 tarihinde İNDER’in düzenleyeceği ‘Mükemmelik Zirvesi’ ile kamuoyuna aktarılacak. 


İNDER Mükemmellik Zirvesi, yapı sektöründe mükemmellik kültürünü benimsemiş, Türk Yapı Müteahhitliği Sektörünü dünyada hak ettiği yeri almasını hedefleyen, küresel rekabet gücüne ulaşıp fark yaratmak isteyen “mükemmellik hedefindeki” kurum ve kuruluşları bir araya getirecek.  


Konut satışlarının tabana yayılması ve orta ve alt gelir grubunun konut sahibi olabilmesi için devletin, inşaatçıların, konut sahibi olmak isteyenlerin üzerine düşen görevlerin dile getirileceği zirvede; finans sektörünün, kentsel dönüşüme ve konutun tabana yayılması için atılacak adımlara sağlayabileceği finansal destekler de anlatılacak. Zirvede ayrıca ‘yeni dönemde’ (seçim sonrasında) gayrimenkul sektöründeki beklentiler kentsel dönüşümde atılması gereken adımlar ele alınacak.  Zirvenin en çarpıcı açıklamalarından biri ise İNDER’in hazırladığı ve konut ihtiyacının en net durumunu gösteren rapor olacak. 


İNDER Mükemmellik Zirvesi; tüm seğmenlerinin en üst düzeyde beklentilerini karşılayan ve kusursuz bir performans gösteren kuruluşların bir araya gelerek mükemmellik kriterlerinin değerlendirilmesi; yeni yaklaşımlarla tüketici,  toplum, tüm sermayedar ve paydaşların “mükemmeli yakalamak” için deneyim, fikir ve öngörülerin paylaşılması amacıyla düzenlenmekte. 


Kent estetiğine önem veren, çağdaş yaşam standartlarına ulaşmış, modern teknolojilerin kullanıldığı, iç ve dış boyutları ile Türkiye’nin itibarını oluşturan yapılar, Türk Yapı Müteahhitliği sektöründeki makro başarı planlamasının bir parçası. Bu planlama süreci içerisindeki her bir paydaş, eşdeğer ölçülerde sorumluluk, hak ve söz sahibi.


1967 yılında İstanbul İnşaatçılar Derneği’nin kuruluşundan itibaren, yapı müteahhitliği sektöründeki hizmet kalitesini arttırmak adına gerek üyelerinin gücü gerekse katılımda bulundukları sektörel aktivitelerle sektörün en etkin sivil toplum örgütü olarak hizmet vermekte.