İNG Bank’tan konut kredisi faiz indirimi!

İNG Bank’tan konut kredisi faiz indirimi!

İNG Bank konut kredisi faiz oranlarında indirime gitti. İNG Bank bugün gerçekleştirdiği indirim sonrasında 120 aya kadar vadeli konut kredilerinde yüzde 1.84’den başlayan faiz oranları ile konut kredisi kullandırıyor...
İNG Bank bugün gerçekleştirdiği indirim sonrası konut kredisi faiz oranlarını yüzde 1.86’ya çekti. İNG Bank’ın kullandırdığı faiz oranı 2018 Eylül ayından beri konut kredilerinde görülen en alt seviye oldu.

İNG Bank Konut Kredisi Faiz

Kredi Pazarı’nda yer alan habere göre; İNG Bank güncel konut kredisi ürünü kapsamında 3 ile 60 ay arası konut kredilerinde yüzde 1.96 faiz oranı uyguluyor. 61-120 ay arası konut kredisi vadelerinde ise yüzde 1,86 faiz oranı kullandırıyor. İNG Bank konut kredisi faiz oranları müşterinin kredi notu ve konut kredisine ek kullandırılan sigortalar ile yüzde 1.84 seviyesine kadar düşebiliyor.

İNG Konut Kredisi Hesaplama

İNG Bank’tan 100 bin TL tutarında 120 ay vadeli kredi çeken vatandaşın üzerinden konut kredisi hesaplama gerçekleştirildiğinde vatandaşın kredi sonunda yapacağı toplam geri ödeme miktarı 250 bin TL ye ulaşıyor. Vatandaşın aylık ödeme miktarı ise 2 bin TL oluyor.

İNG Bank Konut Kredisi Masrafları

İNG Bank konut kredisi ürünü dahilinde öncelikle kredinin tespiti için uygulanan ekspertiz masrafı için ortalama 650 TL, ipotek tesisi için ortalama 206 TL, yıllık ortalama hayat sigortası için 300 TL, konut sigortası için ortalama 180 TL ve DASK için 107 TL masraf uyguluyor. Ayrıca 100 bin TL tutarında konut kredisi için 500 TL kredi tahsis ücreti alıyor.