İnşaatçılar kendi finansmanını kurunca bankalar kredi atağına kalktı!

İnşaatçılar kendi finansmanını kurunca bankalar kredi atağına kalktı! İnşaatçılar kendi finansmanını kurunca bankalar kredi atağına kalktı!

Bankalardan konut kampanyası atağı Konutta kredi faizlerinin yükselmesi ve inşaat şirketlerinin kendi finansmanını sağlaması nedeniyle bankalar kampanyalara ağırlık verdi. Akbank, uzun vadede oranları düşürürken, TEB destek paketlerini devreye soktuBankalar kredi faiz oranlarının yükselmesi ve konut şirketlerinin kendi finansmanını sağlaması nedeniyle cazip kampanyalara başladı. Akbank Kış Güneşi Kampanyası ile konut kredisinde büyük faiz indirimi avantajı sağladı. Kampanyayla 5 yıla kadar yüzde 1.08, 10 yıla kadar yüzde 1.10 faizle kredi verecek. Şirketten yapılan açıklamada, kampanyanın 3 ay taksit erteleme seçeneği ile ödemelerin baharda başlatılmasının da sağlandığı belirtildi. Açıklamada “Kış Güneşi Kampanyası ile kredi kullanacak kişiler, bin liralık dosya masrafında da yüzde 20 indirim kazanıyor. Kampanyadan yararlanmak isteyenler Akbank şubeleri, www.buyukkirmiziev.com  ve Büyük Kırmızı Hat’tan başvuru yapabiliyor. Büyük Kırmızı Hat üzerinden yapılan başvurularda, dosya masrafı indirimi de sağlanıyor” denildi.

Mart sonuna kadar sürecek

Kampanya ile ilgili bir açıklama yapan Akbank Bireysel Bankacılıktan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Galip Tözge, Mart sonuna kadar sürecek kampanyada ‘herkes ev sahibi olsun’ diyerek yola çıktıklarını belirterek “Kış Güneşi Kampanyamızla tüketicilerimize avantajlı faiz oranları sunuyoruz. Akbank olarak müşterilerimizin ev alma heyecanlarına ortak olup, bu sevinçlerini katlayarak; sadece ev sahibi olmalarına aracılık etmekle kalmayıp, ev ile ilgili tüm ihtiyaçlarında yanlarında olmak istiyoruz. Bu amaçla geliştirdiğimiz Büyük Kırmızı Ev avantaj programıyla tüketicilerimiz avantajlı faiz oranlarıyla kredi alırken, dekorasyondan tadilata, taşımadan güvenliğe pek çok markada indirim fırsatından yararlanabiliyorlar. Bu önemli kararlarının her aşamasında avantajlı, kaliteli hizmet ve ürünlerimizle müşterilerimizin yanında olmaya devam edeceğiz” dedi. Öte yandan Türk Ekonomi Bankası da (TEB) destek paketleri ile ev sahibi yaptığı müşterilerinin taşınma sürecini kolaylaştırıyor. Yapılan açıklamaya göre, Türkiye’de ilk kez sunulan destek paketleri ile İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya’daki TEB müşterileri taşınırken, ikametgah, elektrik, su, telefon gibi abonelik işlemleri ile uğraşmıyor. Açıklamada, bu işlemlerin ücretsiz olarak gerçekleştirildiği belirtilerek “Türkiye genelinde ise TEB, evin onarımını kısa sürede ve uygun fiyatı yapılmasına destek oluyor” denildi.