İSO Enerji Verimliliği Ödülleri için başvurular başladı!

İSO Enerji Verimliliği Ödülleri için başvurular başladı!Sürdürülebilir kalkınmaya yönelik enerji kaynaklarının verimli kullanılması amacıyla İstanbul Sanayi Odası (İSO) tarafından düzenlenen "İSO Enerji Verimliliği Ödülleri" için başvurular başladı.Sürdürülebilir kalkınmaya yönelik enerji kaynaklarının verimli kullanılması amacıyla İstanbul Sanayi Odası (İSO) tarafından düzenlenen "İSO Enerji Verimliliği Ödülleri" için başvurular başladı.


İSO'dan yapılan açıklamaya göre, Türkiye ekonomisinin sürdürülebilir kalkınmasına yönelik üretim süreçlerinde enerji kaynaklarının daha verimli kullanılması ve çevre güvenliğinin sağlanması amacıyla İSO tarafından verilen Enerji Verimliliği Ödülleri için geri sayım başladı. 


Daha önce "İSO Çevre Ödülleri" adıyla düzenlenen, bu yıl aday kapsamı genişletilerek İSO Enerji Verimliliği Ödülleri adıyla gerçekleştirilecek yarışmaya, İSO üyeleri dışındaki sanayi firmaları, kamu ve sivil toplum kuruluşları, akademisyenler, belediyeler, birlikler, odalar, üniversiteler, okullar, teknoloji geliştirme bölgelerinde yer alan firmalar da katılabilecek. 


Başvuruların 29 Nisan tarihine kadar ve ilk kez web sitesi üzerinden yapılacağı İSO Enerji Verimliliği Ödülleri'nde, "Enerji Verimli Ürün" ve "Enerji Verimliliği Uygulamaları" kategorilerinde büyük ölçekli şirketlerle KOBİ’lere ödüller verilecek.


Etkinliğe "Özel Kategoriler" kapsamında enerji verimliliğine yönelik çalışmaları olan akademisyenler ile enerji verimliliği alanında hayata geçmiş proje ve uygulamaları bulunan kamu kurum ve kuruluşları da başvuru yapabilecek. 


Ödül töreni ise yine 2016 yılında düzenlenecek.AA