16 / 08 / 2022

İstanbul Bilgi Üniversitesi 90 milyon dolara satıldı!

İstanbul Bilgi Üniversitesi 90 milyon dolara satıldı!

Can Holding, Laureate International bünyesinde olan İstanbul Bilgi Üniversitesi'ni satın aldı. Laureate International Universities bünyesinde bulunan İstanbul Bilgi Üniversitesi resmen Can Holding'e satıldı. Can Holding üniversite için 90 milyon dolar ödedi.

Sözcü Gazetesi'nden Can Mumay'ın haberine göre, Bilgi Eğitim ve Kültür Vakfı Yönetim Kurulu satışın ardından açıklama yaptı. Açıklamada şu ifadeler yer aldı:

“1994 yılında kurulan Bilgi Eğitim ve Kültür Vakfı'na yeni destekçilerimiz katılmıştır. Bu doğrultuda Can Ailesi, vakfımızın destekçileri arasındaki yerini almıştır. Bilime ve eğitime destek vermek, üniversite eğitimine yeni bir soluk getirmek amacıyla, 1994 yılında kurulan Bilgi Eğitim ve Kültür Vakfı'na yeni destekçilerimiz katılmıştır. Bu doğrultuda Can Ailesi, vakfımızın destekçileri arasındaki yerini almıştır. Destekçi katılımlarının, gerek vakfımızı gerekse vakfımız tarafından kurulan İstanbul Bilgi Üniversitesi'ni olumlu yönde etkilediğini geçmişimiz bize göstermektedir."

‘AKADEMİK KADROLARDA DEĞİŞİKLİK OLMAYACAK’

Üniversitemizin mevcut yönetimi ile akademik ve idari kadroları bir değişiklik olmaksızın görevine devam edeceği belirtildi. Ayrıca, Laureate Uluslararası Üniversiteler Ağı başta olmak üzere diğer tüm uluslararası iş birlikleri de büyüyerek sürecektir.

Bilgi Üniversitesi'ne 2 liraya satılan bina iade edildi!