14 / 08 / 2022

İstanbul Havalimanı otopark ücretiyle de fark atıyor!

İstanbul Havalimanı otopark ücretiyle de fark atıyor!

İstanbul Havalimanı'nın otopark tarifesi açıklandı. İstanbul Havalimanı yolcu kapasitesi, yüz ölçümü ve uçuş yapılan destinasyon sayısı gibi özelliklerinin yanı sıra otopark ücreti ile de diğer havalimanlarına fark atıyor.29 Ekim'de açılan Türkiye'nin ve dünyanın en büyük havalanı olan İstanbul Havalimanı'da merakla beklenen otopark ücretleri açıklandı. Toplam 5 bok ve 7 kattan meydana gelen 40 bin araç kapasiteli otoparkta tarifenin açıklanması ile birlikte ise, yeni havalimanının Atatürk Havalimanı ile Sabiha Gökçen Havalimanı'na göre önemli farklarının olduğu ortaya çıktı.

Habertürk'ten Yiğitcan Yıldız'ın haberine göre otopark ücretleri bire bir aynı olan Atatürk Havalimanı ile Sabiha Gökçen Havalimanı'na göre, İstanbul Havalimanı'ndaki otopark tarifesi yaklaşık yüzde 30 daha pahalı olarak açıklandı. 

0-1 arası ücretler karşılaştırıldığında, İstanbul Havalimanı'ndan talep edilen ücretin kentteki diğer iki havalimanından yüzde 36 daha yüksek olduğu belirtiliyor. 

İstanbul Havalimanı otopark ücretiyle de fark atıyor!

Rakamlar Türkiye'nin en büyük ve en yeni havalimanı olan İstanbul Havalimanı'nın aynı zamanda en pahalı otoparka sahip havalimanı da olduğunu gösteriyor. 15 gün için İstanbul Havalimanı'nda 387.5 TL'lik ücret ödenirken, Atatürk Havalimanı ile Sabiha Gökçen Havalimanı'nda ise 15 gün için 298 TL ödeniyor. 

İstanbul Havalimanı otopark ücretiyle de fark atıyor!


YURTDIŞINDA FİYATLAR DAHA YÜKSEK

İstanbul Havalimanı'nın otopark fiyatları dünyanın farklı bölgelerindeki havalimanları ile karşılaştırıldığında, otopark fiyatlarının yurtdışında daha pahalı olduğu belirtiliyor.  Bu adreslerden New York J.F. Kennedy Havalimanı'nın saatlik otopark ücreti 8 dolar, yani 42 TL. Frankfurt Havalimanı'nda ise otopark tarifesi 5 eurodan (32 TL) başlarken, Amsterdam Schiphol Havalimanı'nda bir saat için 6 euro (36 TL), Dubai Havalimanı'nda 41 TL ve Londra Heathrow Havalimanı'nda ise 7 pound (47.5 TL) talep ediliyor. 


İstanbul Havalimanı'nda otopark ücretleri belli oldu!

İstanbul Havalimanı dünyayı büyüledi!