İstanbul'un dönüşümünde kaybedecek zaman yok!

İstanbul'un dönüşümünde kaybedecek zaman yok!KİPTAŞ Genel Müdürü Ali Kurt, İstanbul Yenileniyor platformu ve İstanbul'daki riskli binaların dönüşümüne ilişkin dikkat çeken açıklamalar yaptı. Kurt, hem İstanbul'daki dönüşümün aciliyetine hem de İstanbul Yenileniyor platformu kapsamındaki yeniliğe değindi.


KİPTAŞ Genel Müdürü Ali Kurt, İstanbul Yenileniyor platformu ve İstanbul'daki riskli binaların dönüşümüne ilişkin dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

İBB'nin İstanbul'da depreme dayanıksız binaların dönüşmesi için uygulamaya aldığı İstanbul Yenileniyor kampanyasına 2 ayda 270 bin kişi başvuru yapmıştı. 

 İstanbul

İstanbul'da büyük bir deprem beklendiğini deprem uzmanları ve bilim insanları sıklıkla dile getiriyor. Bu yüzden, hızlıca binaların yenilenmesi gerektiği belirtiliyor. Ancak inşaat sektöründe maliyetler gün geçtikçe artıyor. Bu da riskli yapıların maliyet fiyatları üzerinden yenilenmesini zor hale getiriyor. 

 İstanbul

KİPTAŞ Genel Müdürü Ali Kurt, Twitter hesabından gerçekleştirdiği açıklamasında, hem İstanbul'daki dönüşümün aciliyetine değindi hem de İstanbul Yenileniyor platformu kapsamındaki yeniliği duyurdu. 

İşte Ali Kurt'un o açıklaması:

"Ülkemizin içinde bulunduğu bu ekonomik buhranlı dönemde riskli yapıların maliyet fiyatları üzerinden yenilenmesi her geçen gün zorlaşıyor!

- Evinin dayanıksız ve deprem tehdidi altında olduğunu düşünen hak sahiplerinin hızla uzlaşması, teklifleri kısa sürede kabul etmesi çok önemli. 

- Riskli yapıları tahliye etmek, İstanbul’u dayanıklı hale getirmek için kaybedecek zaman yok.

- İstanbul Yenileniyor platformunu açtığımızda hazırlayacağımız yenileme tekliflerinin 90 gün geçerli olmasını planlamıştık!

- Maalesef inşaat maliyetlerindeki artış ve ekonomik belirsizlikler nedeniyle bu süreyi 45 güne çekiyoruz.

- İBB Şehircilik Grubu olarak http://istanbulyenileniyor.com platformunun kapsamını genişlettik. 

- Tek parseldeki tek yapıların yenilenme başvurularını 5 Ekim’den itibaren değerlendirmeye başladık. 

- Riskli yapıları maliyetine yenileyecek, dönemin en uygun ödeme koşullarını sunacağız."

İstanbul

İstanbul Yenileniyor kampanyasına 2 ayda 270 bin kişi başvurdu!

İstanbul’da 35 bin konut yenilenecek!

İstanbul Yenileniyor uygulaması 6 soruda tüm detaylarıyla!

Pınar Demircan/Emlakkulisi.com