08 / 02 / 2023

İşte asgari ücret 2023 için ortaya çıkan rakam: 7 bin 845 TL

İşte asgari ücret 2023 için ortaya çıkan rakam: 7 bin 845 TL

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı 2023 yılında geçerli olacak asgari ücreti belirlemek için çalışmalarını sürdürüyor.Bu kapsamda başlatılan araştırma sonuçları belli oldu. Araştırmanın sonuçları dikkate alındığında ortak beklenti olan rakam da netleşmiş oldu.. Asgari ücret 2023 için ortaya çıkan rakam 7 bin 845 TL. İşverenlerin yüzde 68,8’i asgari ücretin artırılmasının işsizlik oranını da artıracağını savunuyor. İşte detaylar...

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, 2023 yılında geçerli olacak asgari ücret belirleme çalışmaları kapsamında işçilerin, işverenlerin ve kamuoyunun beklentilerini tespit etmek amacıyla başlatmış olduğu araştırmanın sonuçlarını açıkladı. 
Sorumluluk Reddi Beyanı: Emlakkulisi.com’da yer alan haberler ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Emlakkulisi.com herhangi bir emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez. Emlakkulisi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Emlakkulisi.com'da yer alan haber ve makalelerin editörleri yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, haberlerdeki emtia, şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.
Geri Dön