İşte dünyada yapılacak yeni statlar!

İşte dünyada yapılacak yeni statlar!İngiliz Mirror gazetesi geleceğin statlarını derledi. Yeni statların yapım ve yapım aşamaları hakkında bilgi veren İngiliz Mirror gazetesinde yer alan geleceğin statları;


Tottenham Hotspur, 2008'den bu yana yeni stadını yapmayı planlıyor. 56,250 kişilik düşünülen stadın önündeki tek engel ise yapım sırasında yerel binalara zarar vereceği endişesi. Bu yüzden stat yapımında henüz somut bir adım atılamadı.


İşte dünyada yapılacak yeni statlar!


Yeni Tottenham Stadı'nın planlanan maç günü görüntüsü.


İşte dünyada yapılacak yeni statlar!Lyon: Stade des Lumieres 59 bin kişilik olacak ve Euro 2016 maçlarına ev sahipliği yapacak. Lyon'un 1950'den bu yana ev sahipliğini yaptığı Stade de Gerland'ın yerini alacak.İşte dünyada yapılacak yeni statlar!


West HAM: Gelecek sezondan itibaren West Ham, Londra Olimpiyat Stadı'nı kullanmaya başlayacak. İşte dünyada yapılacak yeni statlar!Atletico Madrid: Madrid'in eski Olimpiyat Stadı'nın yerine yapımı devam eden La Peineta Stadı'nda Atletico Madrid maçlarını oynayacak. Stat kapasitesi 20 bin kişi artırılarak 70 bine çıkarılacak.İşte dünyada yapılacak yeni statlar!Valencia: Valencia'nın stadı Mestalla'nın yapımı son yıllardaki mali yetersizlikler nedeniyle sekteye uğradı.


İşte dünyada yapılacak yeni statlar!


Zenit St Petersburg: Yeni Zenit Stadı 68 bin kişi kapasiteli olacak ve Rusya'da düzenlenecek 2018 Dünya Kupası finallerinde bazı maçlara evsahipliği yapacak.


İşte dünyada yapılacak yeni statlar!


CSKA Moskova: CSKA MOskova'nın yeni stadı 30 bin kişi kapasiteli olacak.İşte dünyada yapılacak yeni statlar!


Roma: Juventus'un ayak izinden giden Roma, kendi stadına kavuşacak. Yeni Roma Stadı 52 bin kişilik olacak.
İşte dünyada yapılacak yeni statlar!


Birmingham: Birmingham Stadı, 55 bin kişi kapasiteli olacak. Birmingham, stadın isim haklarını yüklü bir paraya satmanın hesaplarını yapıyor.


İşte dünyada yapılacak yeni statlar!Habertürk