30 / 03 / 2023

İşten çıkarmalar Dell ile devam ediyor! 6.650 kişiyi etkileyecek

İşten çıkarmalar Dell ile devam ediyor! 6.650 kişiyi etkileyecek

Pandemi dönemindeki bilgisayar patlamasının ardından Dell ve diğer donanım üreticileri, artan bir talep gördü.  Endüstri analisti IDC, ön verilerin kişisel bilgisayar sevkiyatlarının 2022'nin dördüncü çeyreğinde keskin bir şekilde düştüğünü gösterdiğini söyledi.Kişisel bilgisayarlara olan talebin hızla düşmesiyle karşı karşıya olan Dell Technologies Inc., yaklaşık 6.650 kişiyi işten çıkaracak ve binlerce çalışanını işten çıkaracağını açıklayan en son teknoloji şirketi olacak.

Eş Operasyon Sorumlusu Jeff Clarke, Bloomberg tarafından görüntülenen bir notta, şirketin "belirsiz bir gelecekle aşınmaya devam eden" piyasa koşullarını yaşadığını yazdı. Bir şirket sözcüsüne göre, azalmalar Dell'in küresel iş gücünün yaklaşık %5'ine tekabül ediyor.

İşten çıkarmalar Dell ile devam ediyor! 6.650 kişiyi etkileyecek

Pandemi dönemindeki bilgisayar patlamasının ardından Dell ve diğer donanım üreticileri, artan bir talep gördü. Endüstri analisti IDC, ön verilerin 2022'nin dördüncü çeyreğinde kişisel bilgisayar sevkiyatlarının keskin bir şekilde düştüğünü gösterdiğini söyledi. IDC'ye göre, 2021'in aynı dönemine kıyasla %37 ile büyük şirketler arasında en büyük düşüşü Dell gördü. Dell, gelirinin yaklaşık %55'ini bilgisayarlardan elde ediyor.

Clarke işçilere, işe alımlara ara verilmesi ve seyahat kısıtlamaları da dahil olmak üzere önceki maliyet düşürücü önlemlerin artık yeterli olmadığını söyledi. Sözcü, departmandaki yeniden yapılanmaların, işten çıkarmalarla birlikte verimliliği artırmak için bir fırsat olarak görüldüğünü söyledi.
Sorumluluk Reddi Beyanı: Emlakkulisi.com’da yer alan haberler ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Emlakkulisi.com herhangi bir emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez. Emlakkulisi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Emlakkulisi.com'da yer alan haber ve makalelerin editörleri yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, haberlerdeki emtia, şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.
Geri Dön