28 / 03 / 2023

İstinye Park ve Volkswagen Arena satılıyor mu?

İstinye Park ve Volkswagen Arena satılıyor mu?

Kulislerde Ferit Şahenk'in İstinye Park ve  Volkswagen Arena'yı satışa çıkardığı konuşuluyor...Türkiye'nin önemli holdinglerinden Doğuş Holding'in temeli 1951'de atıldı. Ayhan Şahenk'in kurup büyüttüğü Holding'i bugün oğlu Ferit Şahenk yönetiyor. Otomotiv, inşaat, medya, turizm ve hizmetler, gayrimenkul, enerji ve yeme-içme olmak üzere yedi sektörde faaliyet gösteren Doğuş Grubu ayrıca, mevcut hizmet verdiği sektörlerin yanı sıra teknoloji, spor ve eğlence alanındaki yeni yatırımlarıyla da büyümesini sürdürüyor. Grubun 300'ün üzerindeki şirketi ve 35 bini aşkın çalışanı var. Şahenk, son yıllarda yeme içme sektörüne yaptığı yatırımlarla konuşuluyor.

İstinye Park ve Volkswagen Arena satılıyor mu?

Para Dergisi'ndeki habere göre, bugünlerde Doğuş Holding oldukça hareketli. Kuruluşlarından Doğuş Yayın Holding'in Yönetim Kurulu Başkanı Erman Yerdelen koltuğunu Otomotiv Grup Başkanı Açlan Acar'a bıraktı. Bu değişiklik ile Acar, otomotiv grubu ile birlikte medya şirketlerinin de başına geçmiş oldu. Bu bilgiyi geçen hafta Şahenk, bir iç yazışma ile çalışanlarına duyurdu.

Bizim size aktarmak istediğimiz bu değil. Duyduğumuza göre, Holding bazı varlıklarını satışa çıkarmış. İstanbul'un en iyi iş yapan AVM'lerinden biri olan İstinye Park'ın ortaklarından olan Holding'in payını satışa çıkardığı konuşuluyor.

Bu payı diğer ortak Orjin Grup'un ortakları Zafer Kurşun ve Zafer Yıldırım mı yoksa başka bir yatırımcı mı alacak bekleyip göreceğiz. Başka kulisler de var. Holding Maslak'taki Volkswagen Arena'yı da satışa çıkarmış. Holding'in tepe yönetiminde değişikliklerin devam edeceği de konuşuluyor.
Geri Dön