İsviçre Hükümeti, Hayrünissa Güngör'ün servetinin varislerini arıyor!

İsviçre Hükümeti, Hayrünissa Güngör'ün servetinin varislerini arıyor!

Hayatının son 16 yılında İsviçre'nin Basel bölgesinde yaşayan Hayrünissa Güngör Sayın 2019'da yaşamını yitirdi. Vefatı sonrasında Basel Şehri Miras Dairesi, Hayrünissa Hanım'ın servetinin varislerini arıyor.İsviçre’nin Basel şehrinde ikamet eden ve geçen yıl Eylül ayında hayatını kaybeden Hayrünissa Güngör Sayın’ın varisleri İsviçre Hükümeti'nce gazete ilanıyla aranıyor.

Hürriyet’te yer alan göre, Bursa’nın Tirilye beldesi nüfusuna kayıtlı olan Hayrünissa Güngör Sayın 89 yaşında vefat etti.

Vefatı sonrasına mirasının kalacağı kişileri bulmak için gazetelere ilan veren Basel Şehri Miras Dairesi, Hayrünissa Hanım’ın öncelikle tüm varislerine, yoksa ebeveynleri olan Hüseyin Avni Sayın ve Nadire Sayın’ın varislerine, onlar da bulunamazsa büyük annesi ve büyük babasının soyundan gelenlere çağrıda bulundu.

Varislerin 4 Şubat 2021 gününe kadar soy kütüğünü kanıtlayan bir belge eşliğinde Basel Şehri Miras Dairesi’ne başvuru yapması gerekiyor. Konu hakkında yapılan yazışmalar Almanca veya İngilizce olarak kabul edilecek.

Sayın 2003'ten beri İsviçre’nin Basel şehrinde ikamet ediyordu.

İşte gazeteye verilen ilan:

 İsviçre Hükümeti, Hayrünissa Güngör ün servetinin varislerini arıyor!