İzmir Bergama'da 8.2 milyon TL'ye icradan satılık gayrimenkul!

İzmir Bergama'da 8.2 milyon TL'ye icradan satılık gayrimenkul!

T.C. Bergama Satış Memurluğu, İzmir ili, Bergama ilçesi, Gaziosmanpaşa Mahallesi, 12 ada 10 parselde yer alan arsa ve binayı 8 milyon 228 bin 666 TL'ye satıyor...


T.C. Bergama Satış Memurluğu tarafından,  İzmir  ili, Bergama ilçesi, Gaziosmanpaşa Mahallesi, 12 ada 10 parselde yer alan arsa ve bina 8 milyon 228 bin 666 TL'ye satışa sunuldu. Gayrimenkulün satış ihalesi 7 Nisan tarihinde saat 10.30'da gerçekleştirilecek.

İzmir Bergama

İlan metni: 

T.C. BERGAMA (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU 2018/27 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
 
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri: 

1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri : İzmir İl, Bergama İlçe, 12 Ada, 10 Parsel, GAZİOSMANPAŞA Mh, tarla ve zeytinlik vasıflıdır. Bergama Belediyesi imar müdürlüğündan alınan bilgiye göre 1/1000 ölçekli ilave ve revizyon uygulama imar planına girdiği, 4 yönden yola cephesi bulunmakta, kısmen, park, kısmen kentsel gelişme alanı, kısmen yol, kısmen 1. derece sit sınırında kaldığı,yapılaşma ayrık nizam 3 kat olarak belirlenmiştir. taşınmaz etrafında yoğun yerleşim bulunmakta,belediye alt yapı imkanlarından faydalanabilecek durumdadır.taşınmaz üzerinde 4 adet yapı mevcuttur. 1. yapı tek katlı yığma kargir tarzında üzeri betonarme tabliyesiz, çatı örtüsü marsilya tipi kiremitle kaplı,mesken amaçlı kullanılan sobalı yaklaşık 64 m2taban alanına sahip doğramaları kısmen pvc, kısmen demir doğrama ile yapılıdır. %40 yıpranmıştır. 2. yapı 3 katlı her katta bir adet mesken olan betonarme karkas yapı tarzında yaklaşık 140 m2 taban alanına sahip,çatı sac eternit kaplı,mesken amaçlı kullanılan doğramaları pvc ile kaplı bir yapıdır.ısıtma sobalı, asansör yok, yapının müştemilatı olarak imal edilmiş olan 75 m2 alanında yığma eternit ile kaplı kapısı ve penceresi demir profilden sıvasız banadalı depo amaçlı bina bulunmaktadır.diğer yapılar ise3 katlı her katında 1 adet mesken amaçlı bağımsız bölümden ibaret toplam 3 daireli, betonarme karkas yapı tarzında yoklaşık 100 m2 taban alanına sahip, çatı örtüsü sac etenrnit kaplı doğramaları pvc kaplı ısıtması sobalıdır. diğer yapı 2 katlı her katında bir adet mesken amaçlı bağımsız bölünde nibaret 2 daireli betonarme karkas yapı tarzında yaklaışık 80 m2taban alanına sahip, çatı örtüsüsac eternit kaplı,doğramaları pvcısıtması sobalıdır.diğer yapı, yapının müştemilatı olarak imal edilmiş 80 m2 alanında, yığma üzeri eternit ile kaplı, kapısı ve penceresi demir profilden, sıvasız, badanalı, depo amaçlı bir binadır. %40 oranında yıpranmıştır.
Yüzölçümü : 17.047 m2
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli ilave ile revizyon uygulama imar planında
Kıymeti : 8.228.666,00 TL
KDV Oranı : %18
1. Satış Günü : 07/04/2021 günü 10:30 - 10:40 arası
2. Satış Günü : 03/05/2021 günü 10:30 - 10:40 arası
Satış Yeri : BERGAMA ADLİYESİ ZEMİN KAT KORİDOR

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/27 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.