Çukurova Balkon

İzmir Kamu Yönetimi Sempozyumu'nda dönüşüm konuşuldu!

İzmir Kamu Yönetimi Sempozyumu'nda dönüşüm konuşuldu! İzmir Kamu Yönetimi Sempozyumu'nda dönüşüm konuşuldu!

İzmir'de, düzenlenen Kamu Yönetimi Sempozyumunda konuşan Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, "Kentsel dönüşüm hakkında yapılan çalışmalardan ve yönetimdeki 'ortak akıl' görüşünden bahsetti.


Kartal’ın hemen teslim en cazip sitesinde! 364.000 TL’ye ev sahibi olun!


İzmir Yıldırım Belediye Başkam İsmail Hakkı Edebali, Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi tarafından 'Büyükşehir Yönetimi ve İl Yönetiminin Yeni Yüzü' temasıyla düzenlenen 10.Kamu Yönetimi Sempozyumuna konuşmacı olarak katıldı. Sempozyumda Yıldırım ile ilgili sunum yapan Başkan Edebali, 2014 Yerel Seçimleri ile birlikte yürürlüğe giren Büyükşehir Kanunu sonrası yönetim ve vatandaşların hizmet alması noktalarında önemli gelişmelerin sağlandığını vurguladı.Yasanın özellikle kırsal kesimler açısından önemli kazanımlar sağladığını ifade eden Başkan Edebali, "Yasa çıkmadan öncesi ile çıktıktan sonrasında Büyükşehir'in getirdiği hizmet arasında çok büyük fark var. Bütçe farkı 30 katını buldu. Köylerin altyapıları, kanalizasyonları, içme suları, köy yerleşik alanların tekrar tespit edilmesi gibi Bursa'da çalışmalarımız var. Bu sempozyumda İzmir'in ilçe belediye başkanlarını dinleyince biraz şikayet gördüm. Ama Bursa'da Büyükşehir Yasası ile alakalı bir memnuniyetsizlik yok" dedi. 


MERKEZDE ORTAK AKIL Yıldırımla ilgili vizyonu ve çalışmaları hakkında bilgi veren Başkan Edebali, şehrin toplumsal hayatında bilimin önder olması, bilimin pratiğe yansıtılmasının önemine vurgu yaptı. Toplumsal kalkınmanın ancak toplumun birlikte sürdürüldüğünde başarıya ulaşabileceğine işaret eden Başkan Edebali, "Görev süremizin ilk gününden itibaren bu yönde adımlar attık. Yönetim anlayışımızın merkezine ortak akılı koyduk. Çözüm Merkezi, Çağrı Merkezi, Çek Gönder, gibi uygulamaları hayata geçirerek insanlarımızı yönetim mekanizmasın içerisinde dahil ettik. Biz hemşerilerimizi ilçemizin sakini değil sahibi olarak görüyoruz ve onların düşüncelerini, taleplerini önemsiyoruz. Geniş yolları, ticari alanları, sosyal donatı alanları, eğitim, sağlık ve spor alanlarıyla yaşam standartları yüksek, insanları mutlu ve huzurlu 'İdeal Şehir Yeni Yıldırımı hemşerilerimizle birlikte oluşturuyoruz" diye konuştu. 
A Gazete