İzmir'de Maurice Aliberti-Esin Özgener İlkokulu açıldı!

İzmir'de Maurice Aliberti-Esin Özgener İlkokulu açıldı!

İzmir Menderes'te inşaatı tamamlanan 24 derslik Maurice Aliberti-Esin Özgener İlkokulunun açılışı gerçekleştirildi.


İzmir'deinşaatı tamamlanan 24 derslik Maurice Aliberti-Esin Özgener İlkokulunun açılışı, Eski TBMM Başkanı ve AK Parti  İzmir  Milletvekili Binali Yıldırım'ın da katılımıyla gerçekleştirildi

Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre, Binali Yıldırım, okulun resmi açılış programında gerçekleştirdiği konuşmada, törene beraber katıldıkları eşi Semiha Yıldırım'ın da öğretmen olduğunu söyleyerek, öğretmenlerin 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü de kutladı.

Okul için Özgener ve Aliberti ailelerine teşekkürlerini sunan Yıldırım, "İzmir bu anlamda bereketli bir şehir. Hayırseverlerimiz 25 okul yaptırıyor. Bugün bir müjdemiz daha var. 25'in üzerine yeni bir okul daha geliyor. İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Özgener kardeşime dedim ki 'Babalar için bir okul var, analar için yok mu? O da 'Başım gözüm üstüne' dedi. Bir de anneler için böyle güzel bir okul yaptırmaya karar verdiler. İzmirliler adına hayırlı olsun." diye konuştu.

Şehir genelinde tekli eğitimin yüzde 81 oranına ulaştığını, bu rakamı yüzde 100'e çıkarmak için yeni bir eğitim seferberliği başlatılması gerektiğini dile getiren Yıldırım, başta hayırseverler olmak üzere herkese büyük görev düştüğünü belirtti.

İzmir Valisi Erol Ayyıldız da Menderes ilçesinde öğrenciler için yeni bir eğitim kurumunu hayata geçirmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Özgener, 24 derslikli okulu ortağı Ricardo Aliberti ile yaptırdıklarını dile getirdi. Özgener, babalarının isminin bir okulda yaşayacak olmasından mutluluk duyduklarını söyledi.

Konuşmalardan sonra Maurice Aliberti-Esin Özgener İlkokulu açıldı. Bayraklı ve Karşıyaka ilçelerinde inşaatı tamamlanan okul ve öğretmenevi açılışı da canlı bağlantı ile yapıldı.