19 / 08 / 2022

İzmir'de satılık ve kiralık ev fiyatları tavan yaptı!

İzmir'de satılık ve kiralık ev fiyatları tavan yaptı!

İzmir depremi sonrası yükselen kira fiyatları İzmir gündeminini mesgul etmeye devam ediyor. İzmir Emlak Komisyoncuları Odası Başkanı Mesut Güleroğlu yaşanan kira artışlarına ilişkin açıklamalarda bulundu.İzmir'de kira fiyatları artmaya devam ediyor. İz Gazetesi'nde yer alan habere göre;  İzmir  Emlak Komisyoncuları Odası Başkanı Mesut Güleroğlu İzmir'deki kira fiyatları hakkında değerlendirmelerde bulundu.

İzmir de satılık ve kiralık ev fiyatları tavan yaptı!

"KİRA FİYATLARI UÇTU"

Deprem sonrası yaşanan kira artışlarının emlakçılardan kaynaklanmadığına dikkat çeken Güleroğlu, "Yıkılan binalardan çıkanlar kiraya geçti. Bir de yüzde yüze eğitim pat diye başladı. Hem mevcut öğrenciler hemde yeni kazanalar geldi. Kira fiyatları uçtu. Burada günah keçisi olduk. Ama tamamen mal sahiplerinden kaynaklı. Borsa, kripto para, altın grafiğine baktığımızda hep zikzak çizer. Ama gayrimenkulün aşağıya inen bir çizgisi yok. Hep yukarı gidiyor. O yüzden geleceğe yatırım diyoruz. Sonuç itibariyle iyi bir emlak danışmanı bulsunlar ve yatırımlarını gözü kapalı versinler. Hiçbir zaman zarar etmezler” diye konuştu.

İzmir de satılık ve kiralık ev fiyatları tavan yaptı!

EN ÇOK TERCİH EDİLEN İLÇELERİ SIRALADI

İzmir’de en çok tercih edilen ilçeleri  sıralayan Güleroğlu, “Önceden bu soru sorulduğunda hemen Mavişehir derdik. Alaçatı, Çeşme, Dalyan buralar uçtu. Seyrek tarafına yatırım yapın demiştim. Üniversite geldi oralar da baya yükseldi. 1+1 daireler 300 bin liradan satılıyor. Torbalı-Ayrancılar-Pancar bölgesinde yapılaşmalar görüyoruz. Kuzey-güney aksında Menemen’de fiyatlar uçtu. En büyük nedeni İZBAN’ın gelmesi. Hala konut açığımız var. O yüzden fiyatlar hep yukarıya doğru gidiyor. Nüfus artıyor ve konut açığı var” dedi.

İzmir'de konut fiyatları depremden sonra fırladı!