İzmit Belediyesi'nden yıkım açıklaması!

İzmit Belediyesi'nden yıkım açıklaması!

İzmit'teki binanın yıkım süreci ile ilgili açıklama yapan İzmit Belediyesi, basında yer aldığı gibi yıkım araçlarının İzmit Belediyesi tarafından gönderilmediğini, aksine vatandaşların olumsuz etkilenmemesi için yıkımın İzmit Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından durdurulduğunu açıkladı.


İzmit Belediyesi, geçtiğimiz Cumartesi günü İzmit İstiklal Caddesi Hafız Şerif Sokak Kızılay İş Merkezi yanında bulunan binanın yıkım işlemleriyle ilgili açıklama yaptı.

İzmit Belediyesi tarafından yapılan açıklama şu şekilde;

“İstiklal Caddesi Hafız Şerif Sokak’ta ki binanın yıkım işlemi bazı basın kuruluşlarında yazıldığı gibi belediyemiz tarafından yapılmamıştır. Söz konusu bina ile ilgili belediyemizden yıkım izninin alınmasının ardından yıkım günü, yıkımı yapacak olan firma tarafından belirlenmiştir. Yıkımı gerçekleştirecek firma tarafından Emniyet Müdürlüğünden ve UKOME’den gerekli izinlerin alınmasıyla çalışmalar başlamıştır. Kent merkezinin en işlek günlerinden biri olan Cumartesi günü yıkım işlemine başlanılması üzerine, belediye ekiplerimiz olaya hemen müdahale etmiştir.

 

YIKIM İŞLEMİ PAZAR GÜNÜ TAMAMLANDI

 

Yıkımdan kaynaklı oluşan toz ve dumandan esnaf ve vatandaşların olumsuz etkilenmemesi amacıyla yıkıma anında müdahale eden Zabıta Müdürlüğü ekiplerimiz yıkımı durdurmuştur. İlgili firmanın müteahhidiyle görüşen ekiplerimiz esnaf ve vatandaşların yıkımdan olumsuz etkilenmemesi gerektiğini anlatarak yıkımın gece saatlerinde ve Pazar günü devam etmesi konusunda fikir birliğine varmıştır. Bölge esnafı İzmit Belediyesi’nin bu müdahalesi sonrasında teşekkürlerini iletirken yıkım işlemi Pazar günü belirlenen saatler içerisinde tamamlanmıştır”