07 / 12 / 2022

İzole tatil anlayışı bungalov satışlarını patlattı!

İzole tatil anlayışı bungalov satışlarını patlattı!

Koronavirüs nedeniyle tatile çıkanların büyük bir kısmı izole tatil için yazlık evleri, eğer yoksa tekne ya da bungalov evleri tercih ediyor. 

Sabah gazetesi yazarı Funda Karayel bugünkü yazısında bungalov satışlarını kaleme aldı. İşte Karayel'in o yazısı...

John Lennon boşuna dememiş; "Hayat biz planlar yaparken başımıza gelenlerdir" diye... 2020 yaz tatili için yaptığımız planlar tam da böyle gerçekleşiyor. "Varsın hayallerimiz altüst olsun, sevdiklerimiz sağlıklı ve yanımızda olsun yeter" dediğimiz şu günlerde değişen sadece planlarımız değil... Turizm sektörü de, tatil trendleri de büyük bir değişimin içinde. Örneğin son zamanlarda kiminle konuşsam büyük bir kısım izole tatil için yazlık evlerini, eğer yoksa detoks merkezlerini, tekne ya da bungalov tatillerini tercih ediyor. Hatta bungalov fiyatlarını araştırıp kendine bungalov alıp deniz kenarındaki arsasına konduranlar bile var. Pandemi döneminde konforlu, pahalı ve lüks otellerin yerini çok daha salaş, daha çok bireysel keyiflerin ön plana çıktığı bungalov evler almaya başlayacak gibi görünüyor. Ahşap kokusuyla uyanıp, sakin, sessiz, kuş ve cırcır böceklerinin sesleri eşliğinde denize girip gece yıldızları seyretmek isterseniz işte Bodrum'da gizli saklı kalmış bungalovlar....
 Bodrum'da izole tatil için en çok tercih edilen yerler arasında Yalıçiftlik'teki Ma'kara Bungalow var. Bir aile işletmesi. Hem doğayla iç içe, gürültü ve kargaşadan uzak, hem de güzel bir denize sahip. Hijyen ve sağlıkla ilgili tüm önlemleri de almışlar.


SAHİLDE PİKNİK YAPIN


 Bungalow tatili için Çökertme'de de birkaç yer bulunuyor. Bunlardan biri Ende, diğeri ise Fesleğenbükü. İkisinde de kendi mangalınızı yapıp denizode güzel vakit geçirebiliyorsunuz. Öte yandan gün içinde sahilde piknik yapabilir, akşamüstü doğa yürüyüşüne çıkabilir, isterseniz de bisiklet macerasına katılabilirsiniz. 'Mandıra Filozofu' filminin çekildiği yeri gezmek de aktiviteler arasında.
 Wanderheaven, Gümüşlük'te, denize birkaç adım mesafede bir kamp alanı. İster kendi çadırınızı alıp gidin, isterseniz bungalovlardan birinde kalın. Bütün çadır alanı mandalina ağaçlarının altında. Kendi çadırınızı götürürseniz gecelik fiyatı kişi başı 75 TL, karavanınızla giderseniz ise 150 TL. Üstelik izole tatilinizde sevdiklerinize konser de verebilirsiniz, müziğinizi yapabilmeniz için kamp alanı içinde sahne de bulunuyor.

 

Turizmde karavan dönemi başladı!
Geri Dön