JCR Eurasia Rating'ten Taşyapı'ya tam puan!

JCR Eurasia Rating'ten Taşyapı'ya tam puan!JCR Eurasia Rating, Taşyapı İnşaat'ın uzun vadeli ulusal not ve görünümü için ‘yatırım yapılabilir’ değerlendirmesini yaptı.ULUSLARARASI kredi derecelendirme kuruluşu JCR Eurasia Rating, Taşyapı İnşaat Taahhüt Sanayi ve Ticaret AŞ’nin yatırım puanını açıkladı. Hürriyet Gazetesi'nde yer alan habere göre, kurum, firma için  uzun vadeli ulusal not ve görünümü için ‘yatırım yapılabilir’ değerlendirmesini yaptı.


Taşyapı’nın inşaat ve taahhüt sektöründeki bilinirliği, 32 yıllık sektör tecrübesi ve geçmiş dönemlerde tamamlamış olduğu önemli projelerin yüksek kaliteli olarak nitelendirilmesine dikkat çekilen JCR açıklamasında, firmanın mevcut güçlü ciro ve faaliyet karı yaratabilme kapasitesine de dikkat çekildi. 


JCR Eurasia Rating, "Taşyapı, yakın dönemde gerçekleştirdiği büyük ölçekli karma yaşam ve ticari projeler ile ulusal düzeyde marka bilinirliğini artırdı. Yurtdışı faaliyetlerini ise özellikle Orta ve Yakın Doğu’ya doğru genişletti" şeklinde açıklama yaptı.