JP Morgan, Bitcoin fonu kuruyor!

JP Morgan, Bitcoin fonu kuruyor!Uluslararası yatırım kuruluşu JP Morgan, aktif şekilde yönetilen bir Bitcoin fonu kuruyor. Diğer yandan kripto para borsası Binance, Microstrategy, Apple ve Microsoft tokenlerini işleme açacağını açıkladı. 


Uluslararası yatırım kuruluşu JP Morgan, aktif şekilde yönetilen bir Bitcoin fonu kuruyor. Diğer yandan kripto para borsası Binance, Microstrategy, Apple ve Microsoft tokenlerini işleme açacağını açıkladı. 

Sözcü'de yer alan habere göre; Coindesk’in konuya yakın kaynaklardan aldığı bilgilere göre, başlarda Bitcoin’e karşı en katı şekilde davranan yatırım kuruluşlarından biri olan JP Morgan, müşterilerine Bitcoin fonu alım fırsatı sağlamak için hazırlıklara başladı. 

Şirket tarafından kurulacak olan fonun yaz ayları itibarıyla hazır olacağı öngörülüyor. Hizmet için takas kuruluşu olarak Bitcoin mağazası NYDIG’in hizmette bulunacağı belirtildi. Kurulacak fonun aktif olarak yönetilmesinin Pantera Capital ve Galaxy Digital gibi kuruluşların pasif fonlarından ayrılacağına dikkat çekildi. 

JP Morgan, Bitcoin fonu kuruyor!

MICROSOFT VE APPLE TOKENLERİ İŞLEME AÇILIYOR

Kripto para borsası Binance, Microstrategy, Apple ve Microsoft tokenlerini işleme açacağını açıkladı.

Şirketin açıklamasına göre, Microstrategy tokeni bugün, Apple tokeninin 28 Nisan’da, Microsoft tokeninin ise 30 Nisan’da halka arzı gerçekleştirilecek

Hisse tokenleri geleneksel borsalarda işlem gören bazı şirket hisselerini temelde tutuyor. Her bir token bağlantılı olduğu şirketin 1 hissesi değerinde. Tokenler hisse hareketlerinde ve temettüden getiri planlayan yatırımcılarca satın alınıyor. 

Binance ilk hisse tokenını 12 Nisan’da Tesla ile arz etmişti. 15 Nisan’da ise Coinbase hisse tokeni işlem görmeye başladı.

Kripto paralar daha çok insanı mağdur edecek!

Kripto para yatırımcısı nelere dikkat etmeli?