28 / 06 / 2022

Kadıköy'deki Gazhane Binaları'nın restorasyonunda son durum ne?

Kadıköy'deki Gazhane Binaları'nın restorasyonunda son durum ne?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kadıköy Hasanpaşa'daki Gazhane Binaları'nda yapılan restorasyon alanını ziyaret etti.CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kadıköy Hasanpaşa’daki Gazhane Binaları’nın kültür ve iklim değişikliği iletişim merkezine dönüştürülmesi için yapılan restorasyon alanını ziyaret ederek incelemelerde bulundu. 

Kılıçdaroğlu'na ziyareti sırasında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı (İBB) Ekrem İmamoğlu, İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı ve bürokratlar eşlik etti.

Kadıköy'ün büyük kültür hafızası olacak 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Hasanpaşa’da yenileme çalışmaları devam eden tarihi Hasanpaşa Gazhanesi’nde incelemelerde bulunarak; iklim müzesi, tiyatro alanları, atölyeler, kütüphane, kafe ve sosyal alanların bulunduğu ve son aşamaya gelen projeyle ilgili yetkililerden bilgi aldı. Kılıçdaroğlu “Kadıköy için büyük bir kültür hafızası olacak” dediği Gazhane projesi için: “Umarım İstanbul’un her tarafında buna benzer kültür merkezleri hayata geçer. Eminim İstanbullular, Kadıköylüler bu alandan büyük keyif alacak.” dedi.

Kadıköy deki Gazhane Binaları nın restorasyonunda son durum ne?

Kemal Kılıçdaroğlu'nun ardından konuşan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu da: "Buradan çok yaratıcı işler çıkar. Biraz da kendi halkına emanet edildiğinde bu tür alanlar kendini ortaya koyar. Bu konuda da Kadıköy civarı marifetlidir" şeklinde konuştu.

Yedikule Hisarı etap etap restore edilecek!