Çukurova Balkon

Kahramankazan'da 6.1 milyon TL'ye icradan satılık arsa!

Kahramankazan'da 6.1 milyon TL'ye icradan satılık arsa! Kahramankazan'da 6.1 milyon TL'ye icradan satılık arsa!

Kahramankazan Satış Memurluğu, Kahramankazan ilçesi, Fatih mahallesinde bulunan arsayı satışa çıkardı. Söz konusu arsanın satış bedeli 6 milyon 199 bin 270 TL olarak belirlendi.


Kartal’ın hemen teslim en cazip sitesinde! 364.000 TL’ye ev sahibi olun!


Kahramankazan Satış Memurluğu, Kahramankazan ilçesi, Fatih mahallesinde bulunan arsayı  6 milyon 199 bin 270 TL'ye satıyor. Gayrimenkulün ihalesi de 13 Aralık 2019 günü gerçekleşecek.

T.C. KAHRAMANKAZAN SATIŞ MEMURLUĞU TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri :
Ankara ili, Kahramankazan ilçesi, Fatih mahallesinde kain 220603 ada 4 parsel sayılı taşınmaz, taşınmaz topoğrafik ve geometrik olarak düzgün bir yapıya sahiptir, Ankara-Bolu Devlet otoyoluna cephelidir, ilçe merkezine kuş uçusu 3,3 km, parselin üç kenarı imar yoluna cephelidir, taşınmazın üzerinde herhangi bir bina ve yapı bulunmamaktadır. Parselin bir bölümü tel örgü ile çevrili olup, fidan yetiştirme alanı olarak kullanılmaktadır. Taşınmaz belediye hizmetlerinin bulunduğu, Kahramankazan ilçesi ve Fatih mahallesinin gelişmekte olan bölgesindedir.
Yüzölçümü : 12.782 metrekare
Kıymeti : 6.199.270,00 TL
KDV Oranı : Yüzde 18
Kaydındaki Şerhler : ŞERH YOKTUR
1. Satış Günü : 13/11/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 11/12/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Kahramankazan Adliyesi Kat:1 Asliye Hukuk Mahkemesi Duruşma Salonu

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin yüzde 50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin yüzde 50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin yüzde  20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/11 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.