Kahramanmaraş Kuzey Çevre Yolu'nda son durum ne?

Kahramanmaraş Kuzey Çevre Yolu'nda son durum ne? Kahramanmaraş Kuzey Çevre Yolu'nda son durum ne?

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi'nin hayata geçirdiği Kuzey Çevre Yolu’nda yol yapım ve zemin sağlamlaştırma çalışmaları son sürat sürüyor.
Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımına başlanan Kuzey Çevre Yolu’nda yol yapım ve zemin sağlamlaştırma çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.


Kuzey çevre yolunda birkaç noktada çalışmalar devam ederken yolun tamamı yaklaşık 30 kilometrelik bir güzergâhı kapsıyor. Şehrin en doğusu Gaziantep yolundan başlayıp Kılavuzlu mevkiinde Kayseri yoluna bağlanacak olan Kuzey Çevre Yolu şehrin doğusuyla batısını bağlayacak.


Kahramanmaraş’ın ulaşım problemlerinin Büyükşehir Belediyesi’nin ulaşım projeleriyle 2017 yılı itibariyle önemli ölçüde azaltılacak, bir kaç noktada köprülü kavşaklar başlayacak. Kahramanmaraş’ta ulaşım önemli ölçüde rahatlamış olacak.


Kuzey Çevre Yolunda yapılan çalışmalarda bir taraftan sanat yapıları ve büz döşemeleri yapılırken, diğer taraftan zemin sağlamlaştırma çalışmaları yürütülüyor.


Yolun bir kısmında genişletme ve tesviye çalışmaları yürütülürken diğer tarafta mucur serme çalışmaları devam ediyor.Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi