Kale Grubu Bandırma'da arazi satın aldı!

Kale Grubu Bandırma'da arazi satın aldı!Kale Grubu, yatırımlarına hız kesmeden devam edeceğini açıkladı. Firma, Balıkesir’in Bandırma ilçesinde yeni fabrika kurmak için arsa satın aldı. 


Kale Grubu, yatırımlarını ve kapasite artışını artırmak için harekete geçti. Firma, Balıkesir’in Bandırma ilçesinde yeni fabrika satın aldı ve burada yeni bir fabrika inşa edecek.

Dünya Gazetesi'nde yer alan habere göre, şirket, bu yatırımlardan bağımsız olarak nitelikli endüstri bölgesi kurmak için de kolları sıvadı. ABD’dekine benzer Silikon Vadisi ekosistemi Ege’ye taşımayı amaçlayan firma çalışmalara başladı.

Tuzla’da 25 bin metrekare bir alanı hizmete açacaklarını söyleyen Kale Grubu Başkanı Zeynep Bodur Okyay, “İstanbul’da arazi pahalı. Bu sebeple araziye değil yatırıma ve sermaye birikimine yoğunlaşmalıyız” diye konuştu.

SOM seyir füzelerinin motor alanındaki yatırımlarını da Balıkesir’e konumlandıracaklarını söyleyen Okyay,  projenin tüm aşamaları tamamlayacağı tarihin sonbahar ayları olduğu bilgisini veriyor.