13 / 08 / 2022

Kamu işçilerinin maaşlarında büyük gelişme! İlave zam müjdesi geldi!

Kamu işçilerinin maaşlarında büyük gelişme! İlave zam müjdesi geldi!

Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay yaptığı açıklamada memur ve memur emeklisine verilmiş olan yüzde 2,5'lik ilave zamdan toplamda 700 bin kamu işçisinin de faydalanması amacıyla çalışmaların devam ettiğini belirtti.Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay Anadolu Ajansı muhabirine konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, memur ve memur emeklisine verilmiş olan yüzde 2,5'lik ilave zammı kamu işçisi için de talep ettiklerini söyledi.

Kamu işçilerinin maaşlarında büyük gelişme! İlave zam müjdesi geldi!

Yaptığı açıklamada bu konu ile ilgili taleplerini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve hükümet yetkililerine ilettiklerini dile getiren Atalay, şunları söyledi:

"Çalışanlar olarak hepimiz aynı çatının altındayız. İşçiyi bu zammın dışında tutmak doğru değil. Bunun için yasal bir düzenlemeye ihtiyaç yok. Sayın Cumhurbaşkanımızın bu yöndeki açıklamayı en kısa sürede yapmasını bekliyoruz. Bu açıklamanın ardından, 700 bin kamu işçisinin ücretlerine yüzde 2,5'lik zam şubat ayındaki ücretlere yansıyacaktır. Memur, memur emeklisi ve kamu işçisinin alacağı yüzde 2,5'lik ilave zammın, işçi ve Bağ-Kur emeklilerine de verilmesi gerekiyor."Sorumluluk Reddi Beyanı: Emlakkulisi.com’da yer alan haberler ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Emlakkulisi.com herhangi bir emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez. Emlakkulisi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Emlakkulisi.com'da yer alan haber ve makalelerin editörleri yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, haberlerdeki emtia, şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.