25 / 09 / 2023

Kanal İstanbul dünyanın en çevreci projesi olacak!

Kanal İstanbul dünyanın en çevreci projesi olacak!

AK Parti Çevre, Şehir ve Kültür’den Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, Kanal İstanbul projesiyle ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Karaaslan, "Kanal İstanbul her şeyden önce Türkiye’nin geleceği, İstanbul’un geleceği için çok önemli bir proje" dedi.AK Parti Çevre, Şehir ve Kültür’den Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, Kanal İstanbul projesiyle ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Yeni Şafak Gazetesi'nden Osman Özgan'ın haberine göre; ilk köprüsü için temelin atıldığı Kanal İstanbul projesinin Türkiye’nin değil, dünyanın en çevreci projelerinden biri olacağına vurgu yaptı. Çiğdem Karaaslan, kendine sorulan soruları şu şekilde yanıtladı:

Kanal İstanbul dünyanın en çevreci projesi olacak!

TÜRKİYE’NİN GELECEĞİ İÇİN

AK Parti çevreye duyarlı bir parti mi?

Bugün virüsten korunmak için taktığımız maskeleri insanlar AK Parti’den önce hava kirliliği nedeniyle takıyordu. Çevre sorunlarıyla boğuşan bir Türkiye devralan AK Parti’nin hedefi yaşanılabilir şehirlerdi. Ama şimdiki hedefimiz sürdürülebilir şehirler. Türkiye’deki o büyük değişim ve dönüşüm yalnızca şehircilikte, sanayide, eğitimde, adalette değil, çevre alanında da gerçekleşti. Türkiye olarak, dünyayla da yarışır bir pozisyonumuz var. AK Parti, bakış açısı olarak da uygulamalar noktasında da en çevreci siyasi partidir. Çevre bizim ana gündem maddelerimizden biri.

Kanal İstanbul dünyanın en çevreci projesi olacak!

EN BÜYÜK HAMLE OLACAK

Kanal İstanbul çevreci bir proje mi?

Kanal İstanbul her şeyden önce Türkiye’nin geleceği, İstanbul’un geleceği için çok önemli bir proje. Küresel liderlik yarışında, özellikle küresel ticaretin merkezi konumundaki Türkiye’nin yapacağı en büyük hamlelerden biri olacak. Kanal İstanbul, aynı zamanda İstanbul’un kentsel yükünü de büyük oranda alacak.

Canlı varlığının geçişi için doğal ekolojik bir koridor amacıyla ekolojik geçişler bu projede de mutlaka düşünülecektir. Burada biz yapıyı değil, çevreyi, doğayı, yaşamı ve diğer tüm yaratılmışları merkezine alan bir şehircilik anlayışını ortaya koyacağız. Kanal İstanbul Türkiye’nin değil, dünyanın en çevreci projelerinden biri olacak. Kendi enerjisini kendi üretebilen, temiz enerji kullanan, dolayısıyla doğaya ve çevreye saygılı bir yerleşim alanı nasıl olur, bu şehir nasıl oluşur bunun da dünya çapındaki en iyi örneği olmasını planlıyoruz.

Kanal İstanbul Türkiye'nin güç eksenini değiştirecek!

Mahir Ünal'dan Kanal İstanbul yorumu!

Kanal İstanbul inşaatının son durumuna ilişkin önerge verildi!

Kentsel dönüşüme Kanal İstanbul dopingi!

Geri Dön