Kanal İstanbul, Türkiye'nin lojistik bir süper güç olmasına katkı sağlayacak!

Kanal İstanbul, Türkiye'nin lojistik bir süper güç olmasına katkı sağlayacak!Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu çılgın proje olarak bilinen Kanal İstanbul projesiyle ilgili olarak, "Kanal İstanbul, Türkiye'nin lojistik bir süper güç olmasına çok önemli katkı sunacak" dedi.


Merakla beklenen Erzincan Havalimanı isim değiştirme töreni, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu ile AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım'ın katılımıyla yapıldı.

Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre, gerçekleştirilen törence önemli açıklamalar yapan Bakan Adil Karaismailoğlu, Türkiye'yi, ulaşım bakımından uluslar arası bir koridora dönüştürdüklerini söyledi. 

Kanal İstanbul, Türkiye

Bakan Karaismailoğlu konuyla ilgili olarak şunları söyledi: "Çok yakın bir zamanda da Türkiye'nin lojistik bir süper güç olmasına çok önemli katkı sunacak Kanal İstanbul'un temelini attık. Bu dev prestij projelerin yanı sıra bölünmüş yol uzunluğumuzu 6 bin 100 kilometreden 28 bin 260 kilometrenin üzerine çıkardık. Bölünmüş yol uzunluğumuzu 2023 yılında 30 bin kilometreye çıkarmayı hedefledik. Bölünmüş yol yapımına ağırlık verdiğimiz gibi tek yolların da fiziki ve geometrik standartlarının iyileştirilmesi çalışmalarına da ağırlık vererek 15 bin kilometre tek yol tamamladık. 2003 öncesi 311 kilometre olan toplam köprü ve viyadük uzunluğumuzu 708 kilometreye çıkardık. 50 kilometre olan toplam tünel uzunluğumuzu 617 kilometreye yükselttik. 26 olan havalimanı sayımızı 56'ya yükselttik."

Kentsel dönüşüme Kanal İstanbul dopingi!