10 / 12 / 2022

Kanal İstanbul'un parasıyla İstanbul güvenli bir şehir yapılabilir!

Kanal İstanbul'un parasıyla İstanbul güvenli bir şehir yapılabilir!

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, deprem bütçesinin düşürüldüğü ile ilgili iddiaları yanıtladı ve Kanal İstanbul'a ilişkin dikkat çeken açıklamalarda bulundu. İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, deprem bütçesinin düşürüldüğü ile ilgili iddiaları yanıtladı ve Kanal İstanbul'a ilişkin dikkat çeken açıklamalarda bulundu. 

Sözcü Gazetesi'nde yer alan habere göre; İBB tarafından deprem bütçesinin azaltıldığına ilişkin iddialarla ilgili de açıklamalar yapan Ekrem İmamoğlu, “Öyle rakam oyunlarıyla, bilanço üzerinden rakamlara bakarak, kendi yaptıkları hataların üstünü örtmeye çalışan bir dille asla muhatap olmayız. Böyle bir şey yok. Gümbür gümbür depremle ilgili, dönüşümle ilgili çalışıyoruz” dedi.

Kanal İstanbul un parasıyla İstanbul güvenli bir şehir yapılabilir!

İmamoğlu, iddiaları ortaya atan kişilerin hedeflerini, “Durup dururken bu kentin gündemine hem yoğunlaşma hem bu şehri tehdit altına sokma hem bu şehri gelecek anlamında geri dönülmez bir karanlık tünele sokma anlamına gelen, hayatın bütün yaşam unsurlarını yok sayan ‘Beton Kanal'a 100 milyarlarca ayırmayı taahhüt eden aklın, sözüm ona burada bir sorun bir maraz çıkartma çabasıdır. Kimse bunu yutmaz” şeklinde aktardı. 

Ekrem İmamoğlu, Kanal İstanbul projesine harcama yapılacak parayla İstanbul'un 10-15 senede güvenli bir kent haline getirilebileceğini vurguladı.

Kanal İstanbul'un inşaatı içi birçok firma sırada!

Mustafa Sarıgül'den Kanal İstanbul açıklaması!
Geri Dön