Karabük Kanyon Köprü inşaatının yüzde 70’i tamamlandı!

Karabük Kanyon Köprü inşaatının yüzde 70’i tamamlandı!

Karabük'te 310 bin metrekarelik alanda başlayan Kanyon Park projesinin ilk ayağı olan Kanyon Köprü inşaatının yüzde 70’i tamamlandı.


Kanyon Park projesinin ilk etabı olan 329 Metre toplam açıklıklı (159 Metre öngermeli kiriş ve 170 Metre çelik kemer), 12.00 Metre tabliye genişlikli öngermeli kiriş + çelik konstrüksiyon yaya ve araç köprüsünün ilk ayağı olan Kanyon Köprü’nün inşaatı tüm hızıyla devam ediyor.


Karabük'ü değişen, gelişen ve büyüyen bir şehir haline getirmeyi amaçladıklarını dile getiren Başkan Vergili; “Karabük'e hizmet etmek en büyük görevimizdir. Geniş kapsamlı olan bu projede ilk adım köprü yapımıyla başlandı. Kanyon Köprü, Karabük ile Safranbolu'nun iki yakasını bir araya getirecek. Yapılacak köprü, araç ve yaya ulaşımını sağladığı gibi kentimizin yeni sembollerinden birisi olacak. 310 Bin Metrekarelik alanda başlayan Kanyon Park projesi, Karabük'ün değişen çehresinin yeni bir yüzü olacak. Yaya ve araç köprüsünün tamamlanmasıyla Kanyon Park projesinin ilk ayağı bitmiş olacak” dedi.

Anayurt