Karşıyaka Belediyesi e-imar uygulamasını başlattı!

Karşıyaka Belediyesi e-imar uygulamasını başlattı!İzmir Karşıyaka Belediyesi tarafından dijital dönüşüm çalışmaları kapsamında resmi internet sitesi üzerinden “E-İmar” uygulamasını başlattı. 


İzmir Karşıyaka Belediyesi tarafından dijital dönüşüm çalışmaları kapsamında resmi internet sitesi üzerinden “E-İmar” uygulamasını başlattı. Haber İzlenim'de yer alan habere göre; belediyenin internet sitesine giren Karşıyakalılar, adres bilgilerini girerek parsele ait imar durumunu görüntüleyebilme ve ilgili plan kararlarına kolaylıkla erişebiliyor.

KENT REHBERİ KULLANIMA AÇILDI 

Ayrıca, belediyenin internet sitesinde kentlilerin kullanımına sunulan yeni uygulamalardan biri de “Kent Rehberi” oldu. Karşıyaka’daki giyim, sağlık, okul ve buna benzer birçok noktanın konumuna ulaşılabilen uygulamada, günlük olarak nöbetçi eczanelerin yerlerine de ulaşılabiliyor. İnternet sitesinde kullanıma açılan “E-İmar” ve “Kent Rehberi” hizmetleri kısa süre içince belediyenin mobil uygulamasında da bulunacak.

MOBİL BELEDİYECİLİK 

Bilişim teknolojilerinden yararlanıp Karşıyakalılara daha hızlı ve kolay ulaşılabilir hizmet sunmak amacıyla çalışmalarda bulunduklarını kaydeden Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay “Hayata geçirdiğimiz mobil uygulama ve internet sitemiz üzerinden sunduğumuz uygulamalarla belediyemizi ‘çevrimiçi’ hale getiriyoruz. Çevrimiçi hizmetlerimizi geliştirmeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu.