06 / 02 / 2023

Kartal'a havaray müjdesi!

Kartal'a havaray müjdesi!

AK Parti Kartal Belediye Başkan Adayı Ebubekir Taşyürek, "Türkiye’nin ilk Havaray projesi Kartal’da hayata geçirilecek. 16 kilometre uzunluktaki proje Kartal Merkez, Spor Caddesi, Sanayi Caddesi, Kartal Metrosu, Uğur Mumcu durakları şeklinde tasarladık" dedi...AK Parti Kartal Belediye Başkan Adayı Ebubekir Taşyürek, Kartal’ın yeniden cazibe merkezi haline dönüşmesi için hayata geçirmeyi planladıkları 44 yeni projeyi Yeni Şafak’a anlattı. 

Taşyürek, "Türkiye’nin ilk Havaray projesi Kartal’da hayata geçirilecek. 16 kilometre uzunluktaki proje Kartal Merkez, Spor Caddesi, Sanayi Caddesi, Kartal Metrosu, Uğur Mumcu durakları şeklinde tasarladık" ifadelerini kullandı.

Kartal a havaray müjdesi!

TÜM SORUNLARI NOT ETTİK

Kartal'ın temel problemlerinin imarla başlayıp ulaşımla devam ettiğini ifade eden Ebubekir Taşyürek, Kartal'la ilgili projeleri hazırlarken, ilçenin ihtiyaçlarını analiz ettiklerini, Kartal'daki 20 mahallenin sakinleriyle ayrı ayrı toplantılar yaparak, onların düşüncelerini aldıklarını belirtti. Taşyürek, "Kartal'ı bir turizm kenti haline getirmek ve esnafı ayağa kaldırarak Kartal kent ekonomisini ileriye götürmek için çalışacağız" dedi.

KENTSEL DÖNÜŞÜMDE UZMAN HEYET

Taşyürek, sözlerine şöyle devam etti; "Yapı stoklarımızda sıkıntılar var. Biz Çevre Şehircilik Bakanlığı ve Büyükşehir Belediyemizin önemli katkılarıyla depremsel dönüşümü hayata geçireceğiz. Buna ilişkin güzel bir projemiz var. Mimarlar, şehir plancıları, inşaat mühendisleri, jeoloji mühendisleri ve hukukçulardan oluşan bir çözüm masası oluşturup, Kartal'ın 20 Mahallesi'ndeki insanlarımıza sorunların çözümünde ve depremsel dönüşümün hayata geçirilmesi konusunda rehberlik etmeyi planlıyoruz"

KENTİN HER NOKTASINA YATIRIM

"5 bin 500 kişi kapasiteli modern bir stadyum yapacağız. 280 araç kapasteli otopark ve Kartal Spor taraftarlarına lokal olacak" diyen Taşyürek, "Engelli çocuklar sağlık ve rehabilitasyon merkezi kazandıracağız. Yapılacak merkezde sosyal, iş ve meslek eğitimleri verilecek. Rehabilitasyonun yanı sıra sağlık ünitesi, etkinlik salonu ve kütüphanesi de olacak. Nostaljik Nizam Plajı ve Tema Park ile birlikte sosyal donatıları ve eğlence mekanlarıyla bir cazibe merkezi oluşturulacak. Her mahalleye semt sahaları inşa edilecek. İstihdamı artırmak için Girişimcilik, İnovasyon ve İnsan Kaynakları Merkezi kurulacak. Her yaştan insana hitap edecek aqua park ve olimpik havuz inşa edilecek. Trafiğe kapalı alanlarda oyun sokakları oluşturulacak. Tüm mahallelerde 6’şar aylık periyotlarla mahalle çalıştayları düzenlenecek." şeklinde konuştu.

Yakacık'ın İstanbul için bir değer olduğunun altını çizen Taşyürek, "Ama bugüne kadar kıymeti bilinmedi. İklim açısından da doğal şifa kaynağı. Akciğer hastası vatandaşlarımız 1 ay Yakacık’ta kalsalar şifa bulurlar. Bunun yanı sıra Prens Adaları’nın en güzel manzarasını da Yakacık’tan izleme imkanınız var. Bu doğal güzelliği daha iyi kullanabilmek için Kartallı hemşehrilerimize rahat nefes alacakları sosyal tesis yapacağız. Yakacık’a inşa edeceğimiz bu tesiste Kartallılar uygun Fiyatlarla kaliteli hizmet ve konforun tadını çıkaracak" ifadelerini kullandı. 
Geri Dön