27 / 06 / 2022

Kayhan Türkmenoğlu: Van'da binlerce konut yapılarak insanlar sıcak yuvalarına kavuşturuldu!

Kayhan Türkmenoğlu: Van'da binlerce konut yapılarak insanlar sıcak yuvalarına kavuşturuldu!

AK Parti Van 7. Olağan İl Kongresinde mevcut başkan Kayhan Türkmenoğlu, yeniden il başkanlığına seçildi. Türkmenoğlu, "Van'da yaşanan 2011 depreminde büyük acılar yaşadık. Binlerce konut yapılarak insanlar sıcak yuvalarına kavuşturuldu. Yapılan yatırımlarla Van yeniden ayağa kaldırıldı" dedi.Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla gerçekleştirilen AK Parti Van 7. Olağan İl Kongresinde mevcut başkan Kayhan Türkmenoğlu, tekrar il başkanlığına seçildi.

Van Atatürk Şehir Stadyumu'nda yapılan kongrede konuşan Türkmenoğlu, göreve geldikleri günden bu yana şehrin hak ettiği hizmetlere kavuşması için çabaladıklarına dikkat çekti. Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre; kadim bir kent olan Van'ın birçok medeniyete başkentlik yaptığına dikkat çeken Türkmenoğlu, kongre için kente gelen misafirlerin tarihi ve doğal güzellikleri gezip görmelerini önerdi. 

İzmir'de yaşanan depremin üzüntüsünü yaşadıklarına, kalplerinin depremzede kardeşleriyle birlikte olduğuna vurgu yapanTürkmenoğlu, şöyle konuştu:

"Van'da yaşanan 2011 depreminde büyük acılar yaşadık. O dönemde bütün kabine üyeleri ve liderimiz Recep Tayyip Erdoğan ilimize gelerek acılarımızı paylaştı. Van'a büyük ilgi gösterildi. Kısa sürede insanların barınma ve ısınma ihtiyaçları karşılandı. Binlerce konut yapılarak insanlar sıcak yuvalarına kavuşturuldu. Yapılan yatırımlarla Van yeniden ayağa kaldırıldı. Göreve geldiğimiz günden bu yana partimizin başarısı için çaba gösteriyoruz. Teşkilat olarak emin adımlarla bu kentte başarılara giden yolun stratejik planlarını yapıyoruz. Bizimle birlikte yol arkadaşlığı yapan herkese şükranlarımı sunuyorum. 2023 seçimlerine giden yolda Van kendine yakışanı yapacak." 

İsmail Çataklı'dan Van depremi açıklaması!