Kayseri Kocasinan'a yeni sosyal tesis müjdesi!

Kayseri Kocasinan'a yeni sosyal tesis müjdesi! Kayseri Kocasinan'a yeni sosyal tesis müjdesi!

İlçedeki çalışmalarına hız kesmeden devam eden Kocasinan Belediyesi, yeni sosyal tesisler ve yaşam alanları inşa edecek.Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Kentsel yenileme çalışmaları kapsamında bölgeye fonksiyonel sosyal konutlar yapıldığını söyleyerek mahallelerde ihtiyaç duyulan sosyal tesislerin ve yaşam alanlarının da yapılacağı müjdeledi.

Kocasinan Belediyesi'nde yer alan habere göre, Başkan Çolakbayrakdar, Mithatpaşa Mahallesi'nde yapımı devam eden sosyal konutları yerinde denetledi. Yetkililerden çalışmalar hakkında bilgiler alan Başkan Çolakbayrakdar, çalışanlarla sohbet ederek, örnek dairenin odalarını da tek tek dolaştı.

Kocasinan’ı daha modern ve daha konforlu bir ilçe haline getirmek için gayret gösterdiklerini söyleyen Başkan Çolakbayrakdar, kentsel yenileme ile birlikte bölgenin ihtiyacı olan sosyal konutlar oluşturduklarını belirtti. Kentsel yenileme çalışmaları kapsamında yapımı devam eden konutların hızlı bir şekilde devam ettiğini ve tamamlanma aşamasına geldiğini dile getiren Başkan Çolakbayrakdar, sözlerine şu şekilde devam etti; “Buradaki konutların yapılmasıyla birlikte mahallede ihtiyaç duyulan sosyal tesislerin, yaşam alanların ve farklı etkinlik alanları inşallah bölgeye en kısa zamanda kazandırılacak. Kocasinan bölgesinde özellikle Kocasinan Akademi çatısı altında sosyal tesislerin yapılması noktasında çalışmalarımız hızla devam etmektedir. Kocasinan’ı, diğer mahallelerde ki benzer çalışmalarla birlikte en kısa zamanda yenileyeceğiz. Konutlarımızın kazasız belasız tamamlanmasını diliyorum. Şimdiden bölge sakinlerimize hayırlı uğurlu olsun.”