Kayseri Melikgazi'de 9 cadde için düzenleme geliyor!

Kayseri Melikgazi'de 9 cadde için düzenleme geliyor!

Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Kayseri ili merkezinde yer alan ve 9 mahalleyi kapsayan cadde ve bağlantı sokak iyileştirmesi çalışması yapapacağını söyledi. Çalışmasının bu yıl başlanılacağı bildirildi.


Melikgazi Belediyesi'nin en belirgin özellikleri arasında geniş ve güvenli bir ulaşım ağı sisteminin bulunması olduğunu hatırlatan Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç, "Melikgazi ilçemizde şehir merkezinde yer alan GÜLÜK, HUNAT, CUMHURİYET, KİÇİKAPI, CAMİKEBİR, NAZIMBEY, KARACAOĞLU, TACETTÎNVELİ VE BATTALGAZİ mahalleleri içine alan bir planlama yapılmıştır. Bu planlama ile 9 mahallede ulaşım daha güvenli, seri ve kurallı akışı ve bu semtler arasında bağlantıların daha geçişken olması için ulaşımda yeni bir düzenleme yapılarak trafik akışı rahatlatılacaktır. 6306 sayılı Kanunun 17. Maddesine göre CADDE İYİLEŞTİRME çalışması Melikgazi kendine has ve yakışır ulaşım ağı ile bir modem şehircilik örneği sergilemiş olacaktır. Çalışmanın ilk etabı olan planlama ve imar planları üzerinde işlenmesi ve mülkiyet sorunu çözülmüştür. Bundan sonra yapılacak iş yolların yeniden düzenlenmesi olacaktır" dedi. 


Semtler arası ulaşımın bütün olarak planlandığı çalışma ile daha seri bir ulaşım ağının şehrimize kazandırılacağını ifade eden Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç, bu çalışma için Melikgazi Belediye Meclisi'nden gerekli kararın alındığını kaydetti. Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç, 9 mahalleyi kapsayan cadde düzenleme çalışmasının bu yıl başlanılacağını ve hizmete sunulacağını sözlerine ekledi. 


Kayseri Haber