Kayseri Melikgazi'de kentsel dönüşümde KDV yüzde 1'e düşürüldü!

Kayseri Melikgazi'de kentsel dönüşümde KDV yüzde 1'e düşürüldü!Kayseri Melikgazi Belediyesi, ilçedeki kentsel dönüşüm konutlarına ilişkin inşaat taahhüt işlerinde KDV oranını yüzde 1'e düşürdü. 


Kayseri'de Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, kentsel dönüşüm konutlarına ilişkin inşaat taahhüt işlerinde KDV oranının yüzde 1'e düşürüldüğünü açıkladı. Karar'da yer alan habere göre; Başkan Dr. Mustafa Palancıoğlu, kentsel dönüşüm konutlarına ilişkin inşaat taahhüt işlerinde KDV oranının yüzde 18'den yüzde 1'e düşürülmesinin ev ve binalarını kentsel dönüşüm ile yenilemek isteyenler için büyük kazanç olduğunu belirtti. 

Kayseri Melikgazi

Melikgazi Belediyesi olarak büyük bir başarı ile kentsel dönüşüm projeleri hayata geçirdiklerini ve binlerce aileyi modern, sağlıklı ve sosyal mekânlar ile yeni evlerine kavuşturduklarını belirten Başkan Dr. Mustafa Palancıoğlu, “6306 sayılı Kanun kapsamında riskli yapıların bulunduğu yerlerde dönüşüm projeleri çerçevesinde taşınmaz maliklerine ait mevcut inşaat alanının 1,5 katına kadar olan yeni inşaat alanında yapılacak olan konutlara ilişkin taahhüt işlerine yönelik KDV oranının yüzde 1'e indirilmesi ile mülk sahipleri kazançlı olmuşlardır. Alınan kararla, başta deprem olmak üzere afet risklerine karşı yenilenmesi gerekli görülen konutlarla ilgili kat karşılığı inşaat sözleşmesi yapamayan riskli yapı malikleri için de vergi indirimi imkanı sağlandı“ dedi.

Başkan Dr. Palancıoğlu, Melikgazi Belediyesi kentsel dönüşüm projelerine bu kararın daha çok hız katacağını ve dönüşüm sürecinin daha da hızlanacağını aktardı.

Kentsel dönüşümde KDV indirimi!

Evini kendi dönüştürene KDV indirimi!

Kentsel dönüşüm KDV indiriminden kimler yararlanacak?