Kayseri millet bahçelerinin inşaatı başlıyor!

Kayseri millet bahçelerinin inşaatı başlıyor! Kayseri millet bahçelerinin inşaatı başlıyor!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Kayseri'deki millet bahçeleri ile ilgili olarak, “AK Parti hükümeti döneminde Melikgazi ve Kocasinan Keykubat Millet Bahçeleri şehrimizin çehresini değiştirecek proje çalışmaları sürüyor, en yakın zamanda inşasına başlanacak." dedi.


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kayseri Büyükşehir Belediyesi ve çeşitli kamu kurum ve kuruluşları ile özel sektörün hayata geçirmiş olduğu toplam bedeli 1 milyar 800 milyon lira olan 139 yatırımın ve hizmetin toplu açılış törenini yaptı. Kayseri Büyükşehir Belediyesi'nde yer alan habere göre, yapılan toplu açılış töreninde, Büyükşehir Belediyesi’nin 25 başlıkta 209 milyon, altyapı kuruluşu KASKİ’nin 18 başlıkta 58 milyon 410 bin, Elektrik Şirketi’nin 9 başlıkta 65 milyon, hissedarı olduğu Kayserigaz’ın ise 10 ilçedeki 56 milyon 180 bin TL yatırımı yer aldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan toplu açılış törenine başkent Ankara’dan da ilgi yoğundu. Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükılıç’ın yanı sıra eski Başbakan ve Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Yıldırım Akbulut, 22. Dönem Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Bülent Arınç, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, AK Parti Kayseri İl Başkanı Şaban Çopuroğlu, milletvekilleri ve ilçe belediye başkanları, kamu kurum ve kuruluşları yöneticileri katılım gösterdi.

BAŞKAN BÜYÜKILIÇ’TAN BİRLİKTELİK VURGUSU

Cumhuriyet Meydanı’nda bir konuşma yapan Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, birlik ve beraberlik vurgusu yaptı. Kayseri’yi daha iyi yerlere getirmek için gece gündüz demeden çalıştıklarını belirten Başkan Büyükkılıç, “Kayseri her zaman olduğu gibi kendine yakışanı yapıyor. Birliğin, beraberliğin, kardeşliğin, dayanışmanın en güzel örneklerini sergiliyoruz. Milletvekillerimizle, bakanlarımızla, sivil toplum teşkilatlarımızla, kamu kurum ve kuruluşlarımızla, üniversitelerimizle, yerel yönetimlerimizle ve en önemlisi milletimizle birlikte el ele gönül gönüle, Ay Yıldızlı Türk bayrağımıza, vatanımıza, milletimize ve devletimize sahip çıkıyoruz. Sizlerin duasıyla, desteğiyle sizlere hizmet etmeye çalışıyoruz. Cenab-ı Allah mahcup etmesin. Sizler bizleri seviyor, bizlere güveniyorsunuz. Bizler de sizlere layık olma yolunda elbette ki ekibimizle birlikte gece demeden gündüz demeden sizlere layık olmak şehrimizi daha iyi noktalara taşımak için koşturuyor, koşturuyor ve elhamdülillah çalışıyoruz” dedi.


CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’DAN KAYSERİ’YE MÜJDE

Barış Pınarı Harekatı ve ülke gündemine dair önemli açıklamalar yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kayseri'ye son 17 yılda toplamda 27 milyar liralık yatırım yaptıklarını belirterek önümüzdeki dönemde Kayseri’ye yapılacak olan hizmetlerin de müjdesini verdi. Kayseri’nin sahip olduğu gurur verici bütün eserlerin AK Parti zamanında yapıldığını söyleyen Erdoğan, “AK Parti hükümeti döneminde Melikgazi ve Kocasinan Keykubat Millet Bahçeleri şehrimizin çehresini değiştirecek proje çalışmaları sürüyor, en yakın zamanda inşasına başlanacak. Şehir hastanemizi açmıştık. Develi, Bünyan ve Yahyalı'da toplam 300 yataklı devlet hastanelerimizin de inşaatı sürüyor. Develi Batı ve Kuzey Çevre Yolu'nu önümüzdeki yıl tamamlıyoruz. Niğde Otoyolu bağlantısını, Ürgüp-Niğde yol ayrımı arasını, Boğazlıyan Felahiye yolunu da seneye bitiriyoruz. Hızlı trenin proje çalışmaları tamamlandı, ihale aşamasına gelindi. İhalesini yaparak adımı atacağız. Havalimanımızın genişletilmesiyle proje de tamamlandı, ihale aşamasına getirdik. Anafartalar Yüksek Hızlı Tren Garı tramvay hattının ihalesini ise yıl bitmeden yapmayı planlıyoruz" dedi. 

Ayrıca Cumhurbaşkanı Erdoğan, ulaşımda ise Derevenk Viyadüğü, Mimar Sinan Organize Sanayi Bölgesi köprülü kavşağı, İncesu-Himmetdede-Kayseri yolu ile Bünyan köprülü kavşağı 419 milyon liralık yatırımı;  TOKİ  tarafından tamamlanan Melikgazi'de 834 adet konutu ve sosyal tesisleri ile İncesu'da 200 ve 643 konutluk 2 projenin de resmi açılışını bugün gerçekleştirdiklerini söyledi.