Kayseri Sahabiye Kentsel Dönüşüm Projesi'nde 560 bağımsız birim yıkıldı!

Kayseri Sahabiye Kentsel Dönüşüm Projesi'nde 560 bağımsız birim yıkıldı!Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen Sahabiye Kentsel Dönüşüm Projesi 2’nci uygulama etabında 560 bağımsız birimin yıkımı gerçekleşti.


Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç'ın en önem verdiği projelerden biri olan Sahabiye Kentsel Dönüşüm Projesi 2’nci uygulama etabında 42 bin metrekarelik alanda 83 adet binada 560 bağımsız bölümün yıkımının bittiğini açıkladı. Kayseri Büyükşehir Belediyesi'nde yer alan habere göre; Büyükkılıç, 3’üncü etap değerleme çalışmalarının bittiğini projelendirme çalışmalarının da devam ettiğini dile getirdi. 

Sahabiye Kentsel Dönüşüm Projesi çalışmaları ile ilgili açıklama yapan  Başkan Büyükkılıç, şehrin merkezindeki Sahabiye Kentsel Dönüşüm Projesi çalışmalarının hızlandığını söyleyerek 3’üncü etapta da ilerleme kaydettiklerini dile getirdi.

Kayseri Sahabiye Kentsel Dönüşüm Projesi

“BU KONUDA, KAYSERİ’DE YAPILAN EN BÜYÜK İHALE VE YIKIM ÇALIŞMASI”

Başkan Büyükkılıç, deprem yönetmeliğine uygunluğu olmayan 1950’li, 60’lı ve 70’li yıllarda inşa edilmiş ekonomik ömrünü bitirmiş olan yapıların temizlendiğini dile getirerek “Toplam 86 binada 569 bağımsız bölümün yıkımı, tek seferde belediyemizce ihale edilmiş olup, ilimizde bu konuda yapılan en büyük ihale ve yıkım çalışmasıdır. Yıkım çalışmaları güvenlik önlemleri altında tamamlanmıştır” dedi.

3’ÜNCÜ UYGULAMA ETABI YAKLAŞIK 4,8 HEKTAR BÜYÜKLÜĞÜNDE

Büyükkılıç, 3’üncü uygulama etabında ise uzlaşmaya esas gayrimenkul değerleme çalışmalarının bittiğini ve projelendirme çalışmalarının sürdüğünü ifade ederek şu açıklamalarda bulundu: 

Kayseri Sahabiye Kentsel Dönüşüm Projesi

“Sahabiye Kentsel Dönüşüm Projesi 3’üncü uygulama etabın yaklaşık 4,8 hektar büyüklüğünde bir alan olup, kuzeyinde Oğuz Caddesi, batısında Yıldırım Caddesi, güneyinde Prof. Fevzi Fevzioğlu Caddesi doğusunda ise Açık Sokak ile çevrelenmiştir. 48 bin metrekarelik 3’üncü uygulama etabında 76 adet binada, 535 adet konut, 80 adet işyeri olmak üzere toplam 615 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Bu yapıların yaklaşık inşaat alanı 58 bin metrekaredir. 3’üncü uygulama etabı içerisinde bulunan bağımsız bölümlerin uzlaşmaya esas çalışmaları devam etmektedir.”

Kayseri Sahabiye Kentsel Dönüşüm projesi hız kesmiyor!