28 / 05 / 2022

Kayseri Sarız TOKİ'de örnek daireler görücüye çıktı!

Kayseri Sarız TOKİ'de örnek daireler görücüye çıktı!

TOKİ tarafından Kayseri'nin Sarız ilçesinde inşa edilen 110 konutluk projede sona gelindi. Yıl sonunda teslim edilmesi planlanan konutlarda örnek daireler görücüye çıkıyor.TOKİ tarafından Kayseri'nin Sarız ilçesinde yapılan 7 blok'tan oluşan 110 konutluk projenin yıl sonunda tamamlanması planlanıyor. Sona yaklaşılan projede örnek daireler sunulmaya hazır hale getirildi. 


Sarız Toplu Konut Projesi'nin ilk etabından ev sahibi olmak isteyenler evlerini görme fırsatı bulacak. TOKİ'ye başvuru yapmayı planlayan  vatandaşlar Belediyenin yolunu tutarken, Sarız Belediyesi de bölgeye gitmek isteyen vatandaşlara yardımcı olacak. 


CHP'li Belediye Başkanı Ömer Faruk Eroğlu, ak sahiplerinin uzun süredir bugünü beklediklerini söyledi. Eroğlu, "Sarız toplu konut alanında yeni bir şehir kuruluyor. İlk etapta çalışmalar hummalı bir şekilde devam ediyor. İlk etap projemizi Eylül ayı sonuna kadar yetiştirmeyi planlıyoruz. Vatandaşlarımıza daha önce toplu konut alanına ilişkin bilgi veriyor ancak alanı ve örnek daireyi gezdiremiyorduk. Hak sahiplerimizden bu konuda yoğun talep alıyorduk. Ancak gerek mevsim şartları gerekse iş güvenliği dolayısıyla bu mümkün olmamıştı. Çalışmalarımızı tamamlayıp bu haftadan başlayarak her Pazar günleri vatandaşlarımıza örnek daireyi gezdireceğiz. Vatandaşlarımızı inşaat alanında Belediyemiz ve  TOKİ  firma yetkilileri karşılayarak örnek daireler hakkında bilgi verecekler. Vatandaşımızın mutluluğu bizleri de mutlu ediyor. Yüzlerine yansıyan mutluluğu görmek her şeye değer" şeklinde konuştu.E Haber