15 / 08 / 2022

Kayseri Talas Millet Bahçesi için yarışma düzenlenecek!

Kayseri Talas Millet Bahçesi için yarışma düzenlenecek!

Talas Belediyesi tarafından İl Jandarma Komutanlığı içindeki 100 bin metrekarelik alana yapılacak millet bahçesi için yarışma düzenleyecek. Düzenlenecek yarışma için başvurular başladı. Kayseri Talas Belediyesi tarafından İl Jandarma Komutanlığı içindeki 100 bin metrekarelik alana yapılacak millet bahçesi yapılacak fikir yarışmasıyla belirlenecek. Talas Belediyesi'nde yer alan habere göre; Türkiye’de ilk kez bir Millet Bahçesi projesi için düzenlenen yarışmaya başvurular başladı.

Talas Kiçiköy Mahallesi sınırları içerisinde bulunan İl Jandarma Komutanlığı arazisinin bir kısmında kurulması planlanan ve ilçeye bambaşka bir atmosfer kazandıracak Millet Bahçesi projesi, ödüllü ‘Talas Millet Bahçesi ve Kültür Merkezi Kentsel Tasarım Yarışması’ sonucunda inşa edilecek. 

Kayseri Talas Millet Bahçesi için yarışma düzenlenecek!

Ülke genelinden TMMOB Mimarlar Odası, TMMOB Peyzaj Mimarları Odası, TMMOB Şehir Plancıları Odası üyelerinin katılabileceği serbest, ulusal, tek aşamalı ve ortakçıl kentsel tasarım türlerindeki fikir yarışmasına başvurular 27 Temmuz 2021 tarihine kadar yapılabilecek. Birinci gelen esere 120 bin lira para ödülünün verileceği yarışmanın sonuçları 6 Ağustos 2021 tarihinde açıklanacak.

Talas'ta 2 haftada 12 yeni işyeri açıldı!