08 / 08 / 2022

Kayseri'nin ruhsat sorunu çözüldü!

Kayseri'nin ruhsat sorunu çözüldü!

Meslek odaları tarafından açılan dava imar yönetmeliği ile ilgili yürütmenin durdurulması kararıyla başlayan ruhsat sorunu Kayseri Büyükşehir Belediyesi'nin çalışmalarıyla çözüldü.Meslek odalarınca açılan dava nedeniyle imar yönetmeliği ile ilgili yürütmenin durdurulması kararıyla başlayan ruhsat sorunu Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından çözüldü. 

Kayseri Büyükşehir Belediyesi'nde yer alan habere göre, Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, yeni yönetmelik devreye girene kadar proje kontrol ve ruhsatlandırma işlemlerinin önünü açtıklarını belirtti.

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, imar yönetmeliği ile ilgili yürütmenin durdurulması kararının şehrimizin lokomotif sektörü olan inşaat sektörünü olumsuz bir şekilde etkilediğini ve müteahhitleri bir hayli zor durumda bıraktığını belirtti.

Sorunu gidermek amasıyla Büyükşehir Belediyesi’nin gerekli çalışmaları yaparak konuyla ilgili düzenlemeyi Büyükşehir Belediyesi Meclisi’ne taşıdığını söyleyen Başkan Büyükkılıç, “Hazırladığımız düzenleme Büyükşehir Belediye Meclisi İmar ve Bayındırlık Komisyonu’nda değerlendirilmiş ve meclisimizin de onayı ile ruhsat işlemlerinin önünü açacak düzenleme karara bağlanmıştır. Bakanlığımızca yeni yönetmelik yürürlüğe girene kadar proje kontrol ve ruhsatlandırma işlemlerinin önü açılmıştır” diye konuştu.