Kayseri'ye modern sosyal yaşam merkezleri inşa ediliyor!

Kayseri'ye modern sosyal yaşam merkezleri inşa ediliyor! Kayseri'ye modern sosyal yaşam merkezleri inşa ediliyor!

Yatırımlarına hız kesmeden devam eden Kayseri Büyükşehir Belediyesi şehrin üç farklı bölgesine beş yıldızlı denilebilecek modern sosyal yaşam merkezleri inşa ediyor.


Kayseri Büyükşehir Belediyesi şehrin üç farklı bölgesine beş yıldızlı denilebilecek modern sosyal yaşam merkezleri inşa ediyor. Kayseri Büyükşehir Belediyesi'nde yer alan habere göre, Beyazşehir ve Köşk Mahalleleri ile Talas-Bahçelievler Mahallesi’ne inşa edilen sosyal yaşam merkezlerinden Talas Sosyal Yaşam Merkezi tamamlandı.

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Kayseri’yi her alanda çok daha konforlu hale getirmek için yatırımlara son sürat devam ettiklerini belirtti. Başkan Mustafa Çelik, bu kapsamda her ilçeye, o ilçenin en prestijli binaları olan kadın ve gençlik merkezleri kazandırdıklarını dile getirdi.

İlçelerde hayata geçirilen kadın ve gençlik merkezlerinin yanı sıra kent merkezinde de Kocasinan, Melikgazi ve Talas bölgelerinde üç ayrı sosyal yaşam merkezinin yapımına geçen yıl başladıklarını söyleyen Başkan Mustafa Çelik, Talas Sosyal Yaşam Merkezi’nin tamamlandığını Beyazşehir ve Köşk Sosyal Yaşam Merkezi’nin de tamamlanma aşamasında olduğunu belirtti.

Talas’a beş yıldızlı kalitede, toplumun farklı kesimlerinin yararlanacağı fonksiyonel bir tesis kazandırdıklarını dile getiren Başkan Mustafa Çelik, spor ve KAYMEK kursları için kayıtların alınmaya başlandığı söyledi ve büyük ilgi gören Bahçelievler Mahallesi’ndeki sosyal yaşam merkezinin Talas ve Kayseri’ye hayırlı olması temennisinde bulundu.

Talas Sosyal Yaşam Merkezi yaklaşık 5 bin metrekare bir alan üzerinde hayata geçirildi. Tesisin zemin katında 160’ar metrekare alanlı bay ve bayanlar için iki adet yüzme havuzu mevcut. Sosyal yaşam merkezinde 120 metrekare alana sahip ikişer ayrı fitness salonu da bulunuyor. Sosyal Yaşam Merkezinde ayrıca KAYMEK kurslarının verileceği 8 adet derslik yer alıyor.  Sosyal Yaşam Merkezinde bilgisayar odası, oyun salonu, kafeterya, kreş gibi birimler mevcut. Kayseri Talas Sosyal Yaşam Merkezi 5,5 milyon TL’ye mal oldu.