Kenan Kalı: Risk almalı ve yatırım yapmalıyız!

Kenan Kalı: Risk almalı ve yatırım yapmalıyız!

Gözde Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Op. Dr. Kenan Kalı, işçisinden köylüsüne, işvereninden çalışanına ülkemize güvenmemiz gerektiğini söyleyerek, "Milletçe ülkemize güvendiğimiz, inandığımız ve el ele verdiğimiz, hep beraber çalıştığımız sürece aşamayacağımız zorluk yok" dedi.


Gözde Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Op. Dr. Kenan Kalı, işçisinden köylüsüne, işvereninden çalışanına ülkemize güvenmemiz gerektiğini söyleyerek, "Milletçe ülkemize güvendiğimiz, inandığımız ve el ele verdiğimiz, hep beraber çalıştığımız sürece aşamayacağımız zorluk yok" dedi. 


Gözde Grubu hastane ve inşaat alanında yeni yatırımlarla yoluna devam ediyor. Gözde  İzmir  Hastanesi'nin ek hizmet binasını önümüzdeki bir ay içinde açacak olan Gözde Grubu, Gözde Kuşadası Hastanesi'ni de kısa süre içinde hizmete sunacak.


İnşaat yatırımlarına da hız kesmeden devam ettiklerini aktaran Gözde Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Op. Dr. Kenan Kalı, Gaziemir'de MyWay Country, Çiğli'de MyWay Wins Blue ve Alsancak'ta MyWay Delux projelerini de yıl sonuna kadar hayata geçireceklerini söyledi.


"Risk almalı ve yatırım yapmalıyız"

Tüm kriz söylentilerine ve yaşanan olumsuzluklara rağmen Gözde Grubu olarak Türkiye'ye ve geleceğe güvenlerinin sonsuz olduğunu ifade eden Op. Dr. Kenan Kalı, Türkiye'nin en büyük ihtiyacının çalışmak olduğunu vurguladı.

Tüm olumsuzlukları aşmanın tek yolunun, hep beraber el ele vererek umutla çalışmaktan geçtiğinin altını çizen Kalı, "En büyük ibadet, çalışmak ve ülkemize güvenmektir. Risk alarak ve yatırım yaparak bu ülkeye hizmet etmektir. Devletimiz ve hükümetimiz de yatırımların durmaması ve yeni yatırımların yapılması için iş dünyasının önünü açıyor. Bize de burada daha çok çalışmak ve arkamızdan gelenlerin önünü açmak düşüyor. Millet olarak umutsuzluğa düşmemeli, üretmeli ve kazancımızı yastık altında saklamak yerine, ekonomiye sunmalıyız" diye konuştu.


En risksiz kent İzmir

İzmir'in Türkiye'de yatırım yapmak için en risksiz kent olduğuna da dikkat çeken Kalı, İzmir'in eğitimli kitlesi ve modern yaşam tarzıyla ayrıcalıklı konuma geldiğini aktardı. Tüketici güven endeksindeki artış eğiliminin de önümüzdeki günlerde inşaat sektörünün büyümesinde olumlu bir etki yaratacağını bildiren

Kalı, "İzmir bu olumlu havadan en karlı çıkacak kent. Hem darbe girişiminden en az etkilenen kent olması, hem sosyal hayatı ve yüksek kültür düzeyi İzmir'i, yalnızca Türkiye'nin değil, dünyanın en önde gelen kentleri arasına yerleştiriyor. Biz de tüm bunların farkında olarak İzmir ve ülkemiz için çalışmaya devam ediyoruz" dedi.


"Hükümetin adımları çok olumlu"

Konut teslimlerinde yüzde 18 olarak uygulanan KDV'nin 31 Mart 2017'ye kadar yüzde 8'e indirilmesiyle de ilgili açıklamada bulunan Op. Dr. Kenan Kalı, indirimin inşaat sektörü için çok olumlu olduğunu belirterek şunları söyledi: "Yüzde 18 KDV oranı çok yüksekti. KDV'nin yüzde 8'e inmesi sektöre büyük bir canlılık getirecek. İlk defa konut alacaklar için KDV'nin metrekarede yüzde 1'e düşmesi gerekiyor. Çünkü barınma bir lüks değil, aynı ekmek gibi temel bir ihtiyaç. İkinci defa ev alıp kiraya verecekler için elbette ayrı bir yöntem düşünülebilir. KDV'nin düşmesi ve kredi faiz oranlarındaki düşüş, ekonominin canlanması için atılmış çok doğru ve yerinde kararlar. Bankalara yönelik yapılan açıklamalarla da hükümetimiz iş dünyasının arkasında olduğunu bir kez daha gösterdi. Tüm bunların ardından ise bize düşen, milletçe çok daha fazla çalışmak ve ülkemize güvenmektir."


En avantajlı kampanyalar

Emlak GYO ve GYODER'in İstanbul merkezli başlattığı 0.70 faiz oranı kampanyasını Gözde Grubu olarak İzmir'e taşıdıklarına da dikkat çeken Kalı sözlerini şu şekilde sürdürdü: 

"İzmirliler'in de bu kampanyadan faydalanmalarının hakları olduğu düşünüp, 'Bu kampanyada İzmir de var' diyerek kampanyaya dahil olduk ve kredi faiz oranlarını yaptığımız anlaşmalarla yüzde 0.70 düzeyine çektik. İki tür kampanyamız var: Yüzde 25 peşinat 60 ay taksit, yüzde 50 peşinat ve 120 ay taksit. İkisinde de kredi faiz oranımızı 0.70 olarak sabitledik. Bu da müşterilerimize çok önemli bir avantaj sağlıyor. Eylül ayı sonuna kadar satış ofislerimize gelerek dairesini ayırtan vatandaşlarımız kampanyamızdan faydalanabilecek."


Habertürk