Kentsel dönüşümle şehirleri yeniden üretiyoruz!

Kentsel dönüşümle şehirleri yeniden üretiyoruz! Kentsel dönüşümle şehirleri yeniden üretiyoruz!

Maliye Bakanı Naci Ağbal, kentsel dönüşüm uygulamalarıyla şehirleri adeta yeniden ürettiklerini açıkladı. Cazibe Merkezleri Programı'yla ilgili dün tebliğin yayımlandığını hatırlatan Maliye Bakanı Naci Ağbal, "Ben inanıyorum ki Cazibe Merkezleri Programı kapsamında 'Malatya en çok yatırım çekecek illerimizin başında gelecek' diyebilirim. Dolayısıyla bölgenin gelişmesi noktasında program kapsamında önemli bir adım başlattık, teşvikleri genişlettik. En son Cazibe Merkezleri Programı kapsamında enerji teşviki getirdik." dedi. 

Malatya Büyükşehir Belediyesini de ziyaret eden Ağbal, Belediye Başkanı Ahmet Çakır'dan kentte yapılan çalışmalar hakkında açıkmalarda bulundu. 

Ağbal, 1989'dan beri atıl durumda bulunan eski vagon fabrikasının Kızılay tarafından Afet Barınma Sistemleri Fabrikası'na dönüştürüleceğini hatırlatarak, "Maliye Bakanlığı olarak bununla ilgili yer tahsisini de yaptık, hayırlı olsun. Bence önemli bir yatırım olacak, bin 500 kişiye Malatya'da istihdam sağlayacak. Bununla ilgili emeği geçenlere teşekkür ediyoruz." dedi.