Kepez'de 20 kilometrelik yolun kapalı kısmı açılıyor!

Kepez'de 20 kilometrelik yolun kapalı kısmı açılıyor!Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Kepez Belediyesi, şehir içi trafiğini rahatlatmak için şehrin kuzeyinde imar planında yer alan ve bir bölümü yapılan 20 kilometre uzunluğundaki yolun kapalı olan kısmını açıyor


Antalya şehir içi ulaşımda yaşanan sıkıntıları çözmek için viyadüklü köprülü kavşak çalışmasıyla birlikte alternatif çevre yollarının yapılması da düşünülüyor. Alternatif yollardan bir tanesi de Korkuteli Kavşağı ile Havalimanı Kavşağı arasında Kepez ilçesinin kuzeyinde açılması planlanıyor. Kepez Belediyesi, imar planında yer alan 20 km uzunluğundaki yolun bir kısmını geçtiğimiz yıllarda ulaşıma açtı. Yolun sadece Duacı ve Göçerler mahalleleri bölümü ile Altınova bölgesindeki kısmı kapalı bulunuyor. 

Kepez'i canlandırır Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ve Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü'nün katılımıyla geçtiğimiz günlerde yapılan hizmet istişare toplantısında, yolun kapalı olan bölümlerinin açılması gündeme geldi. Toplantıda yolun yatırım programına alınarak bir an önce açılması kararlaştırıldı. Başkan Tütüncü de, yol güzergâhında imarla ve mülkiyetle ilgili herhangi bir sıkıntının olmadığını söyledi. 

Tütüncü, yolun Altınova bölümünün imar uygulamasını da yaptıklarını aktardı. Yolun açılması için ne gerekiyorsa yapmaya hazır olduklarını aktaran Tütüncü, şehrin kuzeligonun batı kısmından ve Duacı Mahallesinin güneyinden geçerek Masa Dağı'na bağlanılacak. Yolun bu kısmın açılmasıyla da bölgeye yapılacak olan şehir hastanesinin yol problemi de çözülmüş olacak. Yeni yol. Masa Dağı'nın doğu yakasından ve Fevzi Çakmak Mahallesi'nden geçerek ulaşıma açılmış olan Muammer Aksoy Caddesi ile birleştirilecek. Daha sonra Kır Çiçeği Caddesi'nden devam edecek olan yol, Beşkonak Köprtisü'nden Altınova bölgesindeki 60 metrelik yolla buluşturulacak. Bu kısmın da yapılmasıyla birlikte 20 km uzunluğundaki bulvar açılması Havalimanı Kavşağı'yla son bulacak. Antalya Büyükşehir Belediyesi, yolu Antalya EXPO 2016'nın açılışına yetiştirmeyi planlıyor. Yeni yolun, Antalya Bulvarı, Sakarya Bulvarı ve Gazi Bulvarfndaki ulaşımı rahatlatması bekleniyor. Haber Merkezi Yolun batı başlangıcı Antalya Bulvarı'nın Korkuteli Kavşağından olacak. Kent Ormanı'nın kuzeyinden devam edecek olan yol, atış poEXP0 2016'ya yetişecek yinde açılacak yolun hem kent için trafiğini rahatlatacağını hem Kepez'e ciddi bir hareketlilik getireceğini kaydetti. 

Antalya Akdeniz Manşet