TMMOB Çevre Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu

TMMOB Çevre Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu

TMMOB Çevre Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu: "Tasarı, ’kentsel dönüşüm’ projelerinin uygulanması içinde bu alanlardan faydalanılmasının yolunu açmaktadır" dedi

Uzmanlar uyardı! Yıkılan binalar tehlike saçıyor!

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) Çevre Mühendisleri Odası İzmir Şubesi Başkanı Helil İnay Kınay, İzmir'de yıkılan binaların enkazında ortaya çıkan gazların zehir saçtığını söyledi.

İnşaat Mühendisleri Odası'ndan İzmir depremi açıklaması!

İzmir’de dün meydana gelen 6.6 şiddetinde birço kbina hasar gördü, çok sayıda bina ise yıkıldı. Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) İnşaat Mühendisleri Odası, 24 kişinin hayatını kaybettiği depreme ilişkin yazılı açıklamada bulundu. 

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği Çevre Mühendisleri Odası Ana Yönetmeliğinde Değişiklik!

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği Çevre Mühendisleri Odası Ana Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik bugünkü 31058 Sayılı Resmi Gazete'de yayımlandı.

Eski binalarda asbest tehlikesi!

TMMOB Çevre Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi'nce hazırlanan 'İstanbul Çevre Durum Raporu'ndan asbest tehlikesi çıktı.

Kanal İstanbul'un teknik inceleme raporu yayımlandı!

TMMOB Çevre Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi, Kanal İstanbul projesinin hayata geçirilmesi halinde karasal ekosistemin bozulacağını, su kaynaklarının yok olacağını ve tüm canlılarda sağlıksız su kullanımının yaygınlaşacağınI belirtti.

Hatay İnşaat Mühendisleri'nden bilgilendirme semineri!

TMMOB İnşaat Mühendisleri Hatay Şubesi İskenderun Temsilciliği tarafından İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası’nda üyelere yönelik bilgilendirme seminerleri aralıksız devam ediyor.

İnşaat Mühendisleri Odası'ndan MASKİ'ye ziyaret!

Manisa Büyükşehir Belediyesi Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürü Yaşar Coşkun, TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Manisa Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Cemil Kora ve yönetim kurulu üyelerini makamında ağırladı.

TMMOB Kadastro Mühendisleri yönetmeliğinde değişiklik!

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası Meslekî Faaliyet Denetimi ve Ücret Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik, bugünkü Resmi Gazete'de yayımlandı..

TMMOB Orman Mühendisleri Odası Ana Yönetmeliğinde değişiklik!

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği Orman Mühendisleri Odası Ana Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik 9 Eylül 2016 tarihinde Resmi Gazete'de yayımlandı. İşte yapılan yeni düzenlemeler..

TMMOB'den Bornova'da çöken inşaat iskelesi açıklaması!

TMMOB Makina Mühendisleri Odası İzmir Şubesi, Bornova'da bir inşaatta kurulu iskelenin çökmesi sonucu 3 işçinin hayatını kaybettiği olayla ilgili "Platformda gerekli emniyet sistemlerinin bulunmadığı kanaatine varılmıştır" açıklamasını yaptı.

TMMOB Çevre Mühendisleri Odası Ana Yönetmeliği'nde değişiklik!

12 Ağustos 2016 tarihinde Resmi Gazete'de Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği Çevre Mühendisleri Odası Ana Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik yayımlandı. İşte yönetmelikte yapılan değişiklik...

İbrahim Karaosmanoğlu'ndan TMMOB odalarına ziyaret!

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, TMMOB’a bağlı odalara iadeyi ziyaretler gerçekleştirdi. Mimarlar, Çevre Mühendisleri, İnşaat Mühendisleri ve Makine Mühendisleri’nin odalarıyla bir araya geldi

İMO Ankara seçimlerini Çağdaş İnşaat Mühendisleri kazandı!

İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Ankara Şubesi’nin 22. Dönem Olağan Genel Kurulu 21 Şubat tarihinde TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Ankara Şubesi Genel Kurul seçimlerini Çağdaş İnşaat Mühendisleri kazandı.

TMMOB Çevre Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu

TMMOB Çevre Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu TMMOB Çevre Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu

TMMOB Çevre Mühendisleri Odası 10. Dönem Yönetim Kurulu, kamuoyunda "2B Yasa Tasarısı" olarak bilinen "orman özelliğini yitirmiş hazine arazilerinin satışını öngören yasa tasarısı" ile ilgili olarak "Tasarı, ’kentsel dönüşüm’ projelerinin uygulanması içinde bu alanlardan faydalanılmasının yolunu açmaktadır" değerlendirmesinde bulundu.

TMMOB Çevre Mühendisleri Odası 10. Dönem Yönetim Kurulundan yapılan açıklamada, işçi haklarından arazilere kadar birçok konunun 2B, 4C, 4B gibi terimlerle kodlanarak toplumdan pek çok şeyin saklandığı ileri sürüldü.

Son 50 yılda 55 yasal düzenlemenin ormanlar hakkında yapıldığına dikkat çekilen açıklamada, sayılara döküldüğünde iptal davası açılanlar, Anayasa Mahkemesine götürülenler olarak da pek çok verinin elde edilebileceği bildirildi. Açıklamada, orman, toprak, su, ırmak, hayvan ve hava gibi pek çok değerin, insan hak ve özgürlükleri gibi acil olarak anayasal koruma altına alınması gerektiği
 ifade edildi.

"2924...