17 / 08 / 2022

Kıdem tazminatında büyük yenilik! Yürürlüğe girdi!

Kıdem tazminatında büyük yenilik! Yürürlüğe girdi!

Hazine ve Maliye Bakanlığı'ndan kıdem tazminatıyla ilgili yeni genelge yayımlandı. Yeni genelgeye göre kıdem tazminatı tavanı yükseldi. İşte 2022 kıdem tazminatı hesaplama...Milyonlarca çalışanı yakından ilgilendiren kıdem tazminatı ile ilgili önemli gelişme meydana geldi. Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından yeni genelge yayımlandı. Yeni genelgeye göre kıdem tazminatı tavanı yükseldi. İşte kıdem tazminatı hesaplama ve son durum...

Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre; Milyonlarca çalışnı yakından igilendiren kıdem tazminatında değişiklik olacak. Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından yayımlanan genelge de de yeni katsayılar açıklandı. İşçiler için belirlenen kıdem tazminatı tavan miktarı da yükseldi İşte ayrıntılar...

Kıdem tazminatında büyük yenilik! Yürürlüğe girdi!  

KIDEM TAZMİNATI TAVANI YÜKSELDİ

2022 yılında Kıdem tazminatı tavanı Hazine ve Maliye Bakanlığı'nın  kararı ile 10 bin 848 lira 59 kuruş oldu. 2021 yılının ikinci yarısında 8 bin 284 lira olarak uygulanan tavan, 6 Ocak tarihli genelgede 10 bin 596 liraya yükseldi. İlave zammın yansıtılması ile de yeni tavan 10 bin 848 lira olacak.

Buna göre, bu yılın ilk yarısında işten çıkartılan çalışanlar çalıştıkları her yıl için en çok 10 bin 848 lira kıdem tazminatı alabilecek. Bu tutar, Temmuz ayında memur maaş zammı ile yine artacak.  

Kıdem tazminatına dair herşe haberimizde...Sorumluluk Reddi Beyanı: Emlakkulisi.com’da yer alan haberler ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Emlakkulisi.com herhangi bir emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez. Emlakkulisi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Emlakkulisi.com'da yer alan haber ve makalelerin editörleri yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, haberlerdeki emtia, şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.