KİPTAŞ Çatalca kuraları çekildi!

KİPTAŞ Çatalca kuraları çekildi! KİPTAŞ Çatalca kuraları çekildi!

KİPTAŞ'ın mahalle konseptinde inşa ettiği "Çatalca Konutlarını"nın hak sahiplerini belirlemek için noter huzurunda kura çekimi gerçekleştirildiİBB iştiraklerinden KİPTAŞ'ın yaptırdığı Çatalca Konutları’nın hak sahiplerini belirlemek için kura çekilişi yapıldı.

KİPTAŞ tarafından yapılan açıklamaya göre, İstanbul genelinde inşa ettiği 80 bin konutla 10 binlerce aileyi sevindiren KİPTAŞ, İstanbulluları ev sahibi yapmayı sürdürüyor. Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre, bugüne dek Başakşehir, Esenyurt, Beylikdüzü, Hadımköy, Büyükçekmece, Silivri, Pendik, Maltepe, Üsküdar gibi İstanbul’un birçok bölgesinde mahalle konseptinde yaşanabilir alanlar hayata geçiren KİPTAŞ, son olarak Çatalca Konutları’nın hak sahiplerini sevindirdi.

İstanbul’un en sakin ilçelerinden Çatalca’da mahalle konseptinde "Çatalca Konutlarını" inşa eden KİPTAŞ, hak sahibi vatandaşların dairelerini Hamza Yerlikaya Spor Kompleksi’nde düzenlenen kura çekilişi ile belirlendi. Kura çekimine İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal ve KİPTAŞ Genel Müdürü İsmet Yıldırım da katılım gösterdi. Kompleksi dolduran vatandaşlar noter huzurunda yapılan kura çekiminde büyük sevinç yaşadı.

- "13 sene KİPTAŞ Başakşehir evlerinde huzurla oturdum"

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, burada gerçekleştirdiği konuşmada, İstanbul’da KİPTAŞ markasıyla yaşanabilir alanlar üretmeye devam edeceklerini söyleyerek, “İstanbul’un birçok bölgesinde KİPTAŞ markamızla sosyal konut üretmeye devam edeceğiz. Ben de uzun yıllar Başakşehir KİPTAŞ 1. etapta huzurla oturdum. KİPTAŞ sakini olarak 13 yıl boyunca sitemizde güzel komşuluklar yaşadık, mutlu anılar biriktirdik. Şimdi, Çatalca Konutları’mızın daire belirleme kura çekimi heyecanını hep birlikte yaşıyoruz. Güzel anılar yaşayacağınız daireleriniz hayırlı olsun. Bu vesile ile başta annem olmak üzere tüm annelerimizin Anneler Günü'nü kutluyorum.” dedi.

- “Evi olmayan vatandaşlarımızı ev sahibi yapmaya devam edeceğiz"

Orta ve dar gelirli aileler için İstanbul’da proje geliştirmeye devam edeceklerini belirten KİPTAŞ Genel Müdürü İsmet Yıldırım da şu açıklamayı yaptı:

"Kurulduğumuz günden bugüne dek İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı'mızın da destek ve katkılarıyla halkımıza sosyal konutlar sunmaya devam ediyoruz. Amacımız, İstanbul sınırları içerisinde hiç evi olmayan vatandaşlarımızı uygun fiyat ve ödeme şartlarıyla ev sahibi yapmak. Önümüzdeki dönem için şimdiden yeni hedefler koymaya başladık. Sosyal konut hamlemiz devam edecek. KİPTAŞ olarak bugüne dek 80 bin konut ürettik. Ürettiğimiz bu konutları anneler yuvaya dönüştürdü ve şimdi 10 binlerce aile bu konutlarda mutlu bir şekilde yaşıyor. Bu vesile ile tüm annelerimizin anneler gününü kutluyorum. Kura çekiminde daireleri belirlenen ailelere de konutlarında güle güle oturmasını temenni ediyorum.” 

- Çatalca Konutları, 6 katlı 180 bloktan oluşuyor

Yatay mimaride hayata geçirilen KİPTAŞ Çatalca Konutları 6 katlı 180 bloktan oluşuyor. 2 bin 138 dairenin yer aldığı projede 83 ve 85 metrekare büyüklüğüne sahip 2 oda 1 salon konut tipleri bulunuyor. Temiz havası ve yeşil doğası ile dikkat çeken KİPTAŞ Çatalca Konutları, çevresinde yer alan çiftlik evleri, orman alanları ve dingin yapısıyla sakinlerine ferah bir yaşam alanı vadediyor.

Site sakinlerinin tüm ihtiyaçları düşünülerek hayata geçirilen KİPTAŞ Çatalca Konutları projesinde, geniş peyzaj alanlarının yanı sıra çocuk oyun alanları, 2 adet cami, 34 derslikli okul ve yürüyüş alanları yer alıyor. Az katlı yapısıyla dikkati çeken KİPTAŞ Çatalca Konutları’nda ayrıca her daire için otopark mevcut.

KİPTAŞ Çatalca projesi, son derece cazip bir noktada yer alan lokasyonuyla İstanbulluların tercih ettiği gözde yaşam alanları arasında yer alacak. 

TEM Otoyolu’nun yanı başında yer alan KİPTAŞ Çatalca Konutları, sayfiye alanı olarak nitelendirilen Güzelce, Kumburgaz ve Silivri ilçelerinin çevrelendiği bir bölgede bulunuyor. Ayrıca KİPTAŞ Çatalca Konutları’na toplu taşıma ile de kolayca ulaşılabiliyor.